Donor privacy policy/lv

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Donor privacy policy and the translation is 96% complete.

This page documents the Wikimedia Foundation's donor privacy policy. You can make a donation to the Wikimedia Foundation at donate.wikimedia.org.

Please note that in the event of any differences between a version of the Donor Privacy Policy on Meta-Wiki and the English version of the policy on Foundation Wiki, the English version on Foundation Wiki takes precedence.

Wikimedia Foundation ziedotāju konfidencialitātes politika

Laipni lūdzam!

Laipni lūdzam Wikimedia Foundation ziedotāju konfidencialitātes politikā. Organizācija Wikimedia Foundation ("WMF") ir ieviesusi šo politiku, lai aizsargātu ziedotāju tiesības uz konfidencialitāti. Mēs apzināmies, ka ziedotājiem ir svarīgi, kā tiek izmantota un kopīgota viņu personas informācija, un augstu vērtējam mūsu ziedotāju konfidencialitāti un drošību. Šajā ziedotāju konfidencialitātes politikā ir aprakstīta mūsu prakse attiecībā uz ziedotāju informācijas apkopošanu, izmantošanu, glabāšanu, aizsargāšanu un atklāšanu. Lūdzu, rūpīgi izlasiet šo politiku kopā ar lietošanas noteikumiem. Mēs nepārdosim, nemainīsim vai neizīrēsim jūsu konfidenciālo personas informāciju.

Svarīga informācija

Veicot ziedojumu organizācijai WMF, jūs piekrītat, ka jūsu informācija šajā politikā minētajos nolūkos tiks apkopota, pārsūtīta, apstrādāta, glabāta, atklāta un izmantota ASV un citās atrašanās vietās, kurās, salīdzinājumā ar jūsu valsti, var būt atšķirīgi vai brīvāki datu aizsardzības likumi. Ja nepiekrītat ziedotāju konfidencialitātes politikas noteikumiem un WMF lietošanas noteikumiem, lūdzu, nekavējoties pārtrauciet Wikimedia Fundraising pakalpojumu izmantošanu (kā definēts tālāk).

Definīcijas

WMF”, “mūs”, “mēs” un “mūsu” attiecas uz Wikimedia Foundation.

Ziedotāju konfidencialitātes politika” un “politika” attiecas uz šo dokumentu.

Personas informācija” ir informācija, ko sniedzat mums/ko mēs apkopojam, izmantojot labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumus, un kas var jūs identificēt vai tikt izmantota, lai jūs identificētu. Izmantojot Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumus, mēs apkopojam visus tālāk minētos jūsu personas informācijas veidus vai daļu no tiem: jūsu vārds, kontaktinformācija (piemēram, adrese, tālruņa numurs, e-pasta adrese, parole, identifikācijas numurs, kas norādīts valsts izdotā identifikācijas dokumentā), finanšu informācija (piemēram, bankas konta numurs), ierīces informācija (piemēram, IP adrese, tīmekļa pārlūkprogrammas lietotāja aģenta informācija), demogrāfiskā informācija (piemēram, dzimums vai vecums) un informācija par interesēm un piederību.

Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumi” ir Wikimedia Foundation labdarības līdzekļu vākšanas vietnes, piemēram, donate.wikimedia.org, kā arī ar labdarības līdzekļu vākšanu saistīti e-pasta ziņojumi no WMF un ar labdarības līdzekļu vākšanu saistīti reklāmkarogi citās Wikimedia Foundation vietnēs.

Uz ko attiecas šī politika

Šī Ziedotāju konfidencialitātes politika attiecas uz tās personas informācijas vai informācijas, kas nav personas dati, apkopošanu, pārsūtīšanu, apstrādi, glabāšanu, atklāšanu un izmantošanu, ko apkopojam no jums, kad veicat ziedojumu organizācijai Wikimedia Foundation vai izmantojat Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumus (“Ziedotāju informācija”). Šī politika neattiecas jūsu informācijas apkopošanu, pārsūtīšanu, apstrādi, glabāšanu, atklāšanu un izmantošanu saistībā ar citu WMF projektu vai funkciju, piemēram, Wikipedia, izmantošanu. Lai iegūtu plašāku informāciju par WMF plašāku politiku praksi, lūdzu, pārskatiet mūsu galveno konfidencialitātes politiku. Šī politika neattiecas arī uz tādas informācijas apkopošanu, pārsūtīšanu, apstrādi, glabāšanu, atklāšanu un izmantošanu, kas apkopota no jums, kad veicāt ziedojumu Wikimedia sadarbības partnerim, piemēram, nodaļai, vai kā citādi mijiedarbojāties ar to. Lai iegūtu plašāku informāciju par šo organizāciju konfidencialitātes praksi, lūdzu, pārskatiet to konfidencialitātes politikas.

Kādu informāciju mēs apkopojam

Kad izmantojat mūsu ziedošanas lapas, veicat ziedojumu, piedalāties ziedotāju aptaujā, sniedzat ar ziedošanu saistītas atsauksmes vai kā citādi izmantojat Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumus, WMF var apkopot noteiktu personas informāciju, kā aprakstīts iepriekš. Mēs varam arī apkopot šādu personas informāciju par ziedotājiem ASV, izmantojot publiski pieejamus avotus un citus komerciāli pieejamus avotus.

Varam arī apkopot zināmu informāciju, kas nav personas informācija, piemēram:

 • tīmekļa lapu, kas jūs novirzīja uz mūsu ziedojumu lapām;
 • summu, ko ziedojāt;
 • kuras mūsu lapas jūs pieprasījāt un apmeklējāt;
 • katra mūsu ziedojumu lapām veiktā pieprasījuma datumu un laiku;
 • jūsu iesniegtos komentārus un ieteikumus;
 • jūsu saraksti ar WMF;
 • jebkuru citu informāciju, ko mums sniedzat.

Mēs nodrošinām ziedotāju personas informācijas un informācijas, kas nav personas informācija, konfidencialitāti — tas nozīmē, ka nekopīgosim šo informāciju ārpus organizācijas Wikimedia Foundation, izņemot gadījumus, kad to atļauj šī politika, vai anonimizētā veidā.

Sīkfaili un citas izsekošanas tehnoloģijas

Kad mijiedarbojaties ar Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumiem, mēs varam izmantot automātisku datu apkopošanu un citas lokāli glabātu datu tehnoloģijas, piemēram, izsekošanas pikseļus, JavaScript, sīkfailus un lokālo krātuvi, lai apkopotu noteiktu informāciju par jūsu ierīci.

WMF izmanto sīkfailus un citus lokāli glabātus datus, lai uzlabotu jūsu ziedošanas pieredzi. Mēs arī izmantojam šo informāciju, lai uzlabotu tiešsaistes vides drošību un labāk izprastu ziedotāju preferences un darbības ar Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumiem. Kopumā sīkfaili un citi lokāli kopīgoti dati tiek izmantoti, lai:

 • palīdzētu Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumiem darboties un piegādāt jums jaunu un atbilstošu saturu;
 • nodrošinātu personalizētu pieredzi, saglabājot jūsu preferences, lai tās var tikt izmantotas, kad nākamreiz apmeklēsiet Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumus;
 • analizētu ziedošanas procesu darbību, lai mēs varētu labāk izprast to darbību un uzlabot tos jums un citiem WMF ziedotājiem;
 • analizētu mijiedarbību ar labdarības līdzekļu vākšanas e-pasta ziņojumiem, lai mēs varētu precizēt un uzlabot ziedošanas procesu.

Lai iegūtu papildinformāciju par sīkfailu un līdzīgu izsekošanas tehnoloģiju izmantošanu, lūdzu, skatiet mūsu paziņojumu par sīkfailiem.

Ar sīkfailiem un citām izsekošanas tehnoloģijām apkopoto datu ierobežošana

Mēs uzskatām, ka šo datu apkopošana palīdz uzlabot jūsu ziedošanas pieredzi. Tomēr savas pārlūkprogrammas iestatījumos varat noņemt vai atspējot dažus vai visus sīkfailus. Lai gan šis nav pilnīgs saraksts, varat ierobežot sīkfailu un citu lokāli kopīgotu datu izmantošanu savā ierīcē:

 • noņemot vai atspējojot noteiktus lokāli saglabātus datus savas pārlūkprogrammas iestatījumos;
 • izmantojot pārlūkprogrammu, kura var bloķēt trešās puses sīkfailus;
 • instalējot spraudni, kas bloķē lokāli saglabātos datus (ja pieejams).

Lai gan ziedojumus organizācijai WMF, izmantojot Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumus, ir iespējams veikt bez sīkfailiem un citiem lokāli glabātiem datiem, lūdzu, ņemiet vērā, ka šo funkciju atspējošana vai noņemšana var ietekmēt navigāciju šajās vietnēs un pieredzes personalizāciju.

Neizsekot

Organizācija WMF ir apņēmusies aizsargāt informāciju, kas tiek apkopota no visiem ziedotājiem. Mēs nekopīgojam šo informāciju ar trešajām pusēm, izņemot īpašos gadījumos, kas aprakstīti šīs politikas sadaļā “Ziedotāju informācijas kopīgošana”. Mēs nemainām savu rīcību attiecībā uz tīmekļa pārlūkprogrammas signālu Neizsekot. Tā vietā informācijai, ko apkopojam no visiem ziedotājiem, pēc noklusējuma nodrošinām tādu pašu aizsardzības līmeni. Lai iegūtu plašāku informāciju par DNT, lūdzu, apmeklējiet vietni Do Not Track Us un skatiet globālā tīmekļa konsorcija specifikāciju par “Neizsekot”.

Kā mēs izmantojam ziedotāju informāciju

No jums apkopoto informāciju mēs apkopojam vispārīgiem administrēšanas nolūkiem un mūsu labdarības līdzekļu vākšanas procesu darbības nodrošināšanai. Tas ietver:

 • Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumu administrēšanu;
 • informācijas sniegšanu par gaidāmiem labdarības līdzekļu vākšanas pasākumiem un citām WMF darbībām;
 • pateicības izteikšanu par ziedojumu;
 • valodas preferenču iestatīšanu.

Mēs veicam iepriekš minētās darbības, lai pārvaldītu mūsu līgumiskās attiecības ar jums, un mūsu likumīgajām interesēm par Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumu pārvaldību.

No jums apkopoto informāciju arī apkopojam, lai nodrošinātu atbilstību dažādām saistībām attiecībā uz lietvedību un ziņošanu. Tas ietver:

 • ziedojumu kvīšu izplatīšanu;
 • mūsu iekšējo reģistru testēšanas funkciju uzturēšanu;
 • atbilstības nodrošināšanu ASV nodokļu prasībām;
 • ziņošanu atbilstošajām valsts aģentūrām likumā noteiktajā kārtībā;
 • informēšanu par ievērojamām izmaiņām šajā politikā un saistītās politikās.

Mēs veicam iepriekš minētās darbības, lai ievērotu mūsu juridiskās saistības, un mūsu likumīgajās interesēs attiecībā uz ziedojumu procesu pārvaldību.

Turklāt no jums apkopoto informāciju izmantojam, lai uzlabotu un atjauninātu Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumus. Tas ietver:

 • satura pielāgošanu;
 • ziedotāju intereses par WMF izprašanu;
 • mūsu labdarības līdzekļu vākšanas procesu un pasākumu uzlabošanu;
 • iekšējas analīzes, piemēram, izpētes un analītikas, veikšanu;
 • papildu aizsardzības nodrošināšanu;
 • aptauju un datu pārskatu sniegšanu.

Mēs veicam iepriekš minētās darbības savās likumīgajās interesēs, piemēram, lai uzlabotu un aizsargātu mūsu labdarības līdzekļu vākšanas procesus un pasākumus.

Piekļuve savai ziedotāja informācijai

WMF cītīgi strādā, lai precīzi apstrādātu un uzturētu ziedotāju informāciju. Ja vēlaties piekļūt savai personas informācijai, kas ir mūsu rīcībā, labot, atjaunināt, ierobežot, aizliegt vai dzēst to, iebilst pret šādas informācijas apstrādi vai vēlaties pieprasīt personas informācijas elektronisku kopiju, lai pārsūtītu to citai organizācijai (cik šādu datu pārsūtīšanu jums atļauj piemērojamie tiesību akti), lūdzu, informējiet mūs, saziņai izmantojot šo e-pasta adresi: donate@wikimedia.org. Lai gan saprāta robežās centīsimies izpildīt jūsu pieprasījumu, noteiktās situācijās varam to neizpildīt (piemēram, ja nevaram pienācīgi pārbaudīt jūsu identitāti, lai varētu sniegt piekļuvi personas informācijai, ja mums atbilstoši likumam ir jāglabā informācija vai mums nav atbilstošu tehnoloģiju, lai mainītu vai dzēstu informāciju). Šī iemesla dēļ šādu pieprasījumu izpildīšana notiek pēc WMF ieskatiem.

Visi e-pasta ziņojumi, kas nosūtīti saistībā ar Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumiem (izņemot kvītis vai administratīvos paziņojumus), ietver vienkāršu abonementa anulēšanas iespēju. Ja vēlaties mainīt savas saziņas preferences, jūs (vai pilnvarots pārstāvis) varat informēt mūs, jebkurā laikā sazinoties pa e-pastu (donate@wikimedia.org) vai noklikšķinot uz abonementa anulēšanas saites e-pasta ziņojumā, ko saņēmāt no mums.

Ziedotāju informācijas kopīgošana

Mēs saprotam, ka ziedotāji var vēlēties palikt anonīmi, tāpēc cenšamies godināt šādas prasības un saglabāt jūsu anonimitāti. Tomēr ierobežotos apstākļos tālāk minētajās situācijās varam kopīgot ziedotāju informāciju. Mēs nepārdosim, nemainīsim vai neizīrēsim jūsu konfidenciālo personas informāciju.

Ar jūsu atļauju. Ar jūsu piekrišanu varam kopīgot jūsu informāciju noteiktam mērķim. Piemēram, varam sniegt ziedotājiem iespēju, ka viņu vārds tiek publiski saistīts ar ziedojumu.

Anonimizētā veidā. Varam publicēt vai kopīgot anonimizētu ziedotāju informāciju. Piemēram, varam kopīgot anonimizētas datu kopas, lai parādītu ziedojumu tendences.

Komentāri un ieteikumi. Varam anonīmā veidā publicēt ziedotāju sniegtos komentārus un ieteikumus, tostarp reklāmas materiālos. Retos gadījumos, kad šāda ziedotāja informācija tiek publicēta, tas tiks veikts tikai ar jūsu rakstisku piekrišanu.

Tiešsaistes maksājumu apstrādātāji. Lai nodrošinātu tiešsaistes ziedojumu iespēju, sadarbojamies ar maksājumu apstrādātājiem. Kad ar kredītkarti, debetkarti vai cita veida tiešsaistes maksājumu veicat ziedojumu organizācijai WMF, izmantojot Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumus, jūs pārsūtāt savus maksājuma datus tieši maksājumu apstrādātājam. Mēs cenšamies izmantot līgumus un citus mehānismus, lai nodrošinātu, ka šie apstrādātāji saglabā jūsu informācijas konfidencialitāti. Tomēr, lūdzu, ņemiet vērā, ka organizācija WMF nav atbildīga par šo apstrādātāju konfidencialitātes praksi. Lai iegūtu plašāku informāciju par attiecīgā maksājumu apstrādātāja praksi, skatiet tā konfidencialitātes politikas.

Citi pakalpojumu sniedzēji. Mēs izmantojam trešās puses pakalpojumu sniedzējus vai darbuzņēmējus, kuri palīdz organizēt un veicināt Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumu darbību vai palīdz nodrošināt mūsu ziedojumu lapu darbību un uzlabot jūsu pieredzi to izmantošanā. Mēs šiem pakalpojumu sniedzējiem vai darbuzņēmējiem nepieciešamības gadījumā varam sniegt piekļuvi jūsu personas informācijai vai informācijai, kas nav personas informācija, lai viņi varētu sniegt savus pakalpojumus vai mēs varētu izmantot viņu rīkus un pakalpojumus. Lai gan mēs nevaram nodrošināt trešās puses sniedzēju pakalpojumu konfidencialitāti un drošību, mēs cenšamies izmantot līgumus un citus mehānismus, lai nodrošinātu, ka šie pakalpojumu sniedzēji vai darbuzņēmēji izmanto jūsu informāciju atbilstoši šīs politikas principiem.

Tiesisku apsvērumu dēļ. Retos gadījumos varam piekļūt jūsu personas informācijai, saglabāt vai atklāt to, ja uzskatām, ka tas nepieciešams, lai izpildītu derīgu un likumīgi īstenojamu pilnvaru, tiesas pavēsti, tiesas nolēmumu, tiesību aktu vai noteikumu vai citu tiesas vai administratīvo rīkojumu. Ja uzskatām, ka konkrēts pieprasījums atklāt ziedotāja informāciju nav likumīgi derīgs vai ir tiesību sistēmas pārkāpums, un attiecīgais ziedotājs pats nevēlas iebilst pret informācijas atklāšanu, mēs centīsimies cīnīties pret šo pieprasījumu. WMF apņemas paziņot jums e-pastā vismaz desmit (10) kalendārās dienas (ja iespējams) iepriekš, pirms atklāsim jūsu personas informāciju, reaģējot uz juridisku prasību. Tomēr, iespējams varēsim paziņot tikai tad, ja nebūsim likumīgi ierobežoti ar jums sazināties, nepastāvēs ticams miesas bojājumu apdraudējums, kas var rasties, informējot jūs par pieprasījumu, un jūs būsiet sniedzis e-pasta adresi vai citu aktuālu kontaktinformāciju.

Šīs politikas saturs nav paredzēts, lai ierobežotu juridiskus iebildumus vai aizstāvības, kas jums var rasties attiecībā pret trešās puses pieprasījumu (civilu, kriminālu vai valdības izdotu) par jūsu informācijas atklāšanu. Ja ir izveidots šāds ar jums saistīts pieprasījums, iesakām nekavējoties meklēt juridisku palīdzību.

Ja organizācija tiek nodota. Gadījumā (iestāšanās varbūtība ir ārkārtīgi maz ticama), ja notiek ievērojamas vai pilnīgas WMF īpašumtiesību izmaiņas vai mēs veicam reorganizāciju (piemēram, apvienošanu, konsolidāciju, vai akvizīciju), jūsu personas informācija var tikt pārsūtīta. Mēs jums paziņosim, izmantojot Wikimedia vietnes un paziņojumu WikimediaAnnounce-L vai līdzīgu adresātu sarakstu, vismaz trīsdesmit (30) kalendārās dienas, pirms jebkāda personas informācija tiks pārsūtīta vai uz to sāks attiekties cita ziedotāju konfidencialitātes politika.

Lai aizsargātu jūs, mūs vai citus. Nepieciešamības gadījumā mēs varam izmantot vai kopīgot jūsu personas informāciju, lai: novērstu vai izmeklētu mūsu lietošanas noteikumu, šīs Ziedotāju konfidencialitātes vai jebkādu Fonda vai lietotāju kopienas politiku iespējamus pārkāpumus; veiktu izmeklēšanu un aizsargāti sevi pret tiesiskiem draudiem vai darbībām; novērstu nenovēršamus un smagus miesas bojājumus personai vai tās nāvi; aizsargātu mūsu organizāciju, darbiniekus, darbuzņēmējus, lietotājus vai publiku; vai noteiktu, novērstu vai citādi novērtētu iespējamu surogātpastu, ļaunprogrammatūru, krāpniecību, nepareizu izmantošanu, nelikumīgas darbības un drošību vai tehniskas problēmas un risinātu tās.

Kā mēs aizsargājam jūsu ziedotāja informāciju

Lai nodrošinātu augsta līmeņa drošību un konfidencialitāti, WMF izmanto dažādus fiziskus, administratīvus un tehniskus pasākumus, politikas un procedūras, lai palīdzētu aizsargāt jūsu personas un finanšu informāciju no neatļautas piekļuves, izmantošanas, pārveidošanas, atklāšanas vai iznīcināšanas. Tomēr jums ir jāņem vērā, ka neviena krātuves sistēma vai datu pārsūtīšana nav 100% droša. Šī iemesla dēļ mēs nevaram garantēt, ka mūsu drošības protokoli netiks pārkāpti.

Cik ilgi mēs glabājam jūsu ziedotāja informāciju

Kad saņemam personas informāciju no jums, mēs to glabājam īsāko iespējamo laika posmu, kas ir savienojams ar WMF ziedojumu procesa uzturēšanu, izpratni un uzlabošanu un kas ir saskaņā ar mūsu pienākumiem, kas noteikti attiecīgajos ASV tiesību aktos.

Lai iegūtu informāciju par Wikimedia vispārīgajām datu glabāšanas politikām Wikimedia projektos, lūdzu, skatiet mūsu datu glabāšanas vadlīnijas.

Wikimedia meitasuzņēmumi

Wikimedia sadarbības partneri (piemēram, nodaļas) ir neatkarīgas organizācijas, kuras dažkārt patstāvīgi veic labdarības līdzekļu vākšanu. Lai gan daži sadarbības partneri daļu savākto līdzekļu nodod organizācijai WMF, WMF nav iesaistīta šīm organizācijām veikto ziedojumu apstrādē. Wikimedia sadarbības partneriem ir atšķirīgas konfidencialitātes politikas un prakses atkarībā no vietējām juridiskajām prasībām un citiem apsvērumiem. Šī politika neietver tām veiktos ziedojumus.

Šīs Ziedotāju konfidencialitātes politikas izmaiņas

Laiku pa laikam var būt nepieciešams mainīt šo politiku, lai tā precīzi atbilstu mūsu datu apkopošanas un atklāšanas praksei. Mēs paturam tiesības šādi rīkoties, un paziņosim par šādām izmaiņām saprātīgā veidā un laikposmā. Iesakām periodiski pārskatīt mūsu Ziedotāju konfidencialitātes politikas jaunāko versiju.

Ja turpināt izmantot Wikimedia labdarības līdzekļu vākšanas pakalpojumus pēc tam, kad jebkura nākamā šīs Konfidencialitātes politikas versija stājas spēkā, jūs piekrītat šai Ziedotāju konfidencialitātes politikas versijai.

Saziņa ar mums

WMF augstu vērtē ziedotāju viedokli par mūsu pakalpojumiem un politikām. Ja jums ir kādi jautājumi vai ieteikumi saistībā ar šo politiku vai saskaņā ar Ziedotāju konfidencialitātes politiku apkopoto informāciju, vēlamies, lai sazināties ar mums. Informāciju par to, kā sazināties, skatiet mūsu lapā Kontaktinformācija. Lai iegūtu plašāku informāciju par konfidencialitātes praksēm, kas attiecas uz Wikimedia projektiem, lūdzu, pārskatiet mūsu galveno konfidencialitātes politiku.

Atkarībā no jurisdikcijas jums var būt tiesības iesniegt sūdzību uzraudzības iestādei jūsu valstī vai reģionā.

Šī Ziedotāju konfidencialitātes politika stājās spēkā 2019. gada 15. aprīlī. Iepriekšējās versijas ir atrodamas tālāk.

Ziedotāju konfidencialitātes politika (2017. gada februāris)

Ziedotāju konfidencialitātes politika (2011. gada septembris)

Ziedotāju konfidencialitātes politika (2011. gada jūlijs)

Ziedotāju konfidencialitātes politika (2009. gads)

Lūdzu, ņemiet vērā: ja šīs Ziedotāju konfidencialitātes politikas oriģinālajā versijā angļu valodā un tulkojumā ir nozīmes vai interpretācijas atšķirības, prioritāte ir versijai angļu valodā.

Ar privātumu saistītas lapas