User talk:NoychoH

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Dankon ke vi ekprovizis pollingvan tradukon de mia proklamo. Mi povas provizi pollingvan version de la grafiko se vi bonvolos havigi al mi la ĝustajn polajn vortojn por :

Dankas Arno Lagrange  08:15, 31 August 2006 (UTC)[reply]

Dankon por la danko. Grafiko estas la mia Aĥilea pied-fino [mi ne konas la Esperantan] . Jen la pola traduko de vortoj :
Esperante pole
Lingvoj en la mondo Języki świata
aliaj (lingvoj) inne (języki)
Parolantoj Ogólna liczba użytkowników
Denaske Język ojczysty
Ekonomie Siła ekonomiczna
Retumantoj Internauci
Paĝoj en TTT Witryny internetowe
Artikoloj en Vikipedio Artykuły w Wikipedii


mi sugestas "Aĥilea kalkanumo" AL 
NB. Oni ĉiam skribu "Esperanto", "Esperanta", "Esperante" kun majusklo. NoychoH 10:40, 31 August 2006 (UTC)[reply]
Mi enŝutis Image:LingvojEnLaMondo pl.png kun la de vi indikitaj vortoj.
Mi ne konas tiun regulon koncerne majuskligon de la komenclitero de Esperant-vortoj. En la angla lingvo estas majuskligitaj naci- kaj lingv-nomoj. Ĉu vere ekzistas tia drasta regulo en Esperanto ? AL  11:26, 31 August 2006 (UTC)[reply]

Stewardship Election 2009[edit]

Thanks a lot for your vote and support in the Stewardship Election 2009! I'll probably try again next year, so... stay tuned :) Al Lemos 14:38, 28 February 2009 (UTC)[reply]

Odliczenia darowizn od podatku[edit]

Cześć,

o ile się orientuję, polskie prawo nie pozwala na odliczanie od podatku kwot przekazywanym za granicę [gdzie obecnie zagranicą jest obszar poza UE] - podmiotom nie podlegającym polskiej lub równoważnej jurysdykcji i kontroli (tu można się zastanawiać jak to dokładnie wygląda z kościołami, natomiast z fundacjami jest jak jest). Ponieważ siedziba WMF mieści się na terenie USA, odliczenie wydaje mi się mocno wątpliwe.

Natomiast w Polsce istnieje organizacja afiliowana przy Wikimedia Foundation, czyli Stowarzyszenie Wikimedia Polska (której nota bene jestem wiceprezesem). WMPL zajmuje się działaniami na rzecz Wikimediów w Polsce (wsparcie wolontariuszy przez konferencje, konkursy, granty etc.; współpraca z instytucjami kultury; działalność informacyjna etc.) oraz w ograniczonym stopniu w Europie Środkowej i Wschodniej i jest uznana w Polsce za Organizację Pożytku Publicznego, zatem:

  • Można jej przekazywać 1% podatku dochodowego;
  • Można dokonać odliczeń od podstawy opodatkowania (do 6% dochodu) przy darowiznach na jej cele pożytku publicznego.

WMPL prowadzi swój fundraising przy porozumieniu i rosnącej współpracy z WMF. Obecnie brak nam porozumienia jasno doradzającego potencjalnym darczyńcom przekierowanie wpłat z WMF na WMPL oraz sposoby rozliczania się z tegoż; WMF jest świadoma sprawy i taka umowa/praktyka może powstać w przyszłości.

Z tego względu obecnie potencjalny darczyńca ma do wyboru:

  • Wpłatę do puli globalnej WMF (o ile mi wiadomo, odliczenie jest wówczas niemożliwe)
  • Darowiznę na rzecz polskiego Stowarzyszenia Wikimedia Polska (które ma np. prostą stronę przybliżającą siebie).

Stowarzyszenie jest bardzo otwartę, zapraszam też na jego wiki, gdzie staramy się w miarę mozliwości ifnromować co robimy, blog czy kanał IRC w wtorki po 21 (spotkania zarządu).

W razie pytań służę pomocą. :)

Pozdrawiam, aegis maelstrom δ 10:00, 11 June 2017 (UTC)[reply]

Proszę bardzo! Gdyby potrzebne były dalsze dane / wyjaśnienia chętnie pomogę. aegis maelstrom δ 14:26, 16 June 2017 (UTC)[reply]