Jump to content

Abstract Wikipedia/Tutorial na Betu

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Abstract Wikipedia/Beta tutorial and the translation is 100% complete.

Tato stránka nabízí neúplný návod, jak se pohybovat v počátečních Betaverzích Wikifunkcí.

Jak najdu funkci?

Vyhledávání zatím nefunguje. Nejlepší způsob, jak zjistit, které funkce existují, a jak funkce najít, je přejít na seznam funkcí a vybrat požadovanou funkci.

Jak spustím funkci?

Přejdete na stránku funkce (např. zde je stránka funkce Boolean And function). Na pravé straně najdete nadpis "Details" (Podrobnosti), pod ním podnadpis "Vyhodnotit funkci" a pod ním šedé pole, které vám umožní zadat potřebné argumenty funkce. Zadejte argumenty a klikněte na tlačítko "Call Function" (Spustit funkci). Pod ním by se měl zobrazit výsledek.

Jak vytvořím funkci?

Nejprve je třeba vytvořit samotnou funkci. Přejděte na stránku vytvoření funkce. Zadejte název, vstupní typy, výstupní typ a poté funkci publikujte.

Jak vytvořím implementaci funkce?

Na stránce funkce, pro kterou chcete vytvořit implementaci, můžete přepnout na kartu Details (Podrobnosti) a kliknout na odkaz "Vytvořit novou implementaci". Nyní si můžete vybrat, zda chcete zadat kód, nebo kompozici.

Kód

Prozatím je třeba zadat název implementace, jinak ji nebude možné publikovat.

Pro zadání implementace v kódu postupujte podle existujících příkladů pro zadání kódu:

Kompozice

Pro zadání implementace jako kompozice postupujte podle následujícího postupu:

  1. Vyberte funkce, které chcete volat
  2. Pokud potřebujete parametr, zkuste nejprve v rozevírací nabídce režimu vybrat možnost "arg".
  3. Pokud to nefunguje, vyberte jako typ "argument reference".
  4. V rozevírací nabídce vyberte požadovaný argument

Podívejte se na toto krátké video, kde najdete návod.

Ignorujte tlačítka "Vytvořit funkci" a "Vytvořit typ" ve spodní části obrazovky. Pokud je tlačítko "Publikovat" šedé, zkontrolujte, zda jste zadali název implementace. Pokud jste tak právě učinili, tlačítko se někdy neaktualizuje správně. V takovém případě klikněte někam jinam, abyste změnili zaměření a aktualizovali tlačítko.

Jak propojit implementaci s funkcí?

Po vytvoření implementace je třeba propojit funkci s implementací. Za tímto účelem přejděte na stránku funkce, klikněte na tlačítko "Upravit zdroj", klikněte na tlačítko "Editor zpětných odkazů" a poté pod nadpisem "Seznam implementací" klikněte na velké plus a vyberte právě vytvořenou implementaci. Klikněte na tlačítko "Publikovat". Nyní byste měli být schopni volat funkci ze stránky funkce.