Часті запитання щодо доступу до IP-адрес тимчасових облікових записів

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Access to temporary account IP addresses FAQ and the translation is 96% complete.
Outdated translations are marked like this.

Як редактори будуть подавати заявки на цей новий вид прав користувача?

За замовчуванням, це право автоматично надаватиметься користувачам, які відповідають вимогам. Єдине, що треба буде зробити, це увімкнути свій доступ у налаштуваннях, коли він з'явиться у вашій вікі.

Однак кожна вікі може встановити власний процес зі стандартами, вищими за мінімальні, наприклад, процес індивідуального розгляду. Фонд Вікімедіа не вимагає процесу на рівні з отриманням прав адміна у великих спільнотах. Спільноти можуть вибрати обробляти ці запити на права через наявні процеси або відвести під них нові сторінки. Наприклад, англійська Вікіпедія може вибрати приймати запити на w:en:Wikipedia:Requests for permissions, а німецька Вікіпедія може вибрати обробляти запити на w:de:Wikipedia:Administratoren/Anfragen, а українська Вікіпедія може вирішити робити це на w:uk:Вікіпедія:Заявки на права патрульного. Дуже малі спільноти часто приймають такі запити у своїй кнайпі.

Моя спільнота хоче встановити вищі вимоги. Як нам це зробити?

Скористайтесь інструкцією на сторінці Доступ до IP-адрес тимчасових облікових записів#Локальні вимоги. Зазвичай це означатиме проведення обговорення у локальній спільноті, документування рішення спільноти і далі слідування процесу запиту на зміну конфігурації вікі.

Коли ці права користувачів стануть доступними? Коли ми можемо починати їх присвоювати?

Право користувача, ймовірно, буде додане у програмне забезпечення MediaWiki пізніше цього року (2023), однак початково воно не буде корисним у всіх вікі. Якщо спільноти так бажають, вони можуть запровадити процедуру індивідуального розгляду і почати попередньо схвалювати редакторів у будь-який час.

Моя вікі має наявну групу користувачів, вимоги до якої уже вищі ніж мінімальні. Вони усі отримають ці права автоматично, якщо ми не вирішимо впроваджувати окремий процес. Чи можемо ми надати ці нові права їм усім?

За умови, що усі користувачі групи відповідають усім мінімальним вимогам, права можуть бути надані наявній групі. Майбутні користувачі такої групи матимуть відповідати усім мінімальним вимогам.

Мінімальні вимоги для неадмінів надто низькі.

Будь-яка спільнота може вирішити встановити вищі стандарти. Наприклад, деякі спільноти можуть обрати обмежити це право до лише людей, які відповідають усім мінімальним вимогам плюс активно долучаються до боротьби з вандалізмом. Інші можуть вибрати позбавляти доступу раніше, ніж вимагається, або впровадити періодичне підтвердження прав.

Мінімальні вимоги для неадмінів надто високі.

Це може бути справді так, особливо якщо вікі недавно створена. У таких випадках хтось із цієї вікі має надіслати запит на виняток до Юридичного відділу Фонду Вікімедіа. Напишіть на privacy(_AT_)wikimedia.org з поясненням ситуації у вашій спільноті.

Я відповідаю мінімальним вимогам для автоматичного доступу, але моя спільнота вимагає індивідуального розгляду, і вони відхилили мій запит!

Надавати чи не надавати ці права користувачам, які відповідають мінімальним вимогам, це справа виключно локальної спільноти. Ніхто не зобов'язаний надавати вам ці права користувача.

Я адмін, але я не хочу цих прав.

Ви не будете бачити жодної цієї інформації, поки не підтвердите свою згоду.

Я вважаю, що хтось зловживає цією інформацією.

Будь ласка, повідомляйте про свої занепокоєння щодо конфіденційності до комісії омбудів. Для забезпечення підзвітності ведуться журнали використання інструменту та користувачів, які мають до нього доступ.

З іншими занепокоєннями щодо потенційного зловживання можна звертатися до стюардів на сторінці Steward requests/Permissions#Removal of access. Стюарди уповноважені припиняти доступ користувача, якщо вони виявлять неправильне поводження користувача цими даними. Доступ користувача буде припинено, навіть якщо вони відповідають вимогам автоматичного надання прав або отримали ці права через процедуру спільноти.