Jump to content

Wikimedia Foundation elections/Board elections/2007/Candidates/Oscar/cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Uživatel Oscar
Skutečné jméno Oscar van Dillen
Bydliště Rotterdam, Nizozemsko
Věk 49
Uživatelská stránka (stránky) User:Oscar, foundation:User:Oscar, commons:User:Oscar, nl:User:Oscar, de:User:Oscar, en:User:Oscar, es:User:Oscarami, fr:User:Oscar, it:User:Oscar, tr:User:Oscar, zh:User:Oscar, and more; also pages on dutch language wikibooks, wikinews among others.
Účastník projektů Wikimedia od února 2004
Projekty, kterých se účastním v zásadě mnoho, ale většinu svých editací jsem udělal na nlwikipedia a metawiki
Jazyky, ve kterých přispívám plynně mluvím nizozemsky, anglicky, německy a francouzsky a více nebo méně umím mluvit i dalšími jazyky, ale většina mých příspěvků je v nizozemskojazyčných projektech a na metawiki.
Odkaz(y) na seznam příspěvků některé odkazy na projekty, na kterých edituji nejvíce: nlwikipedia editace, nlwikipedia logy, metawiki editace, metawiki logy, nlwikimediawiki editace, nlwikimediawiki logy, but also enwikipedia editace, commonswiki editace...
Prohlášení jsem profesionálním skladatelem a učitelem na rotterdamské konzervatoři, ve své profesionální kariéře jsem byl také několik let prozatimním manažerem. od prosince 2006, kdy jsem byl doplněn jako komunitou zvolený člen do tehdy rozšířené správní rady, jsem měl tu čest odsloužit si šestiměsíční funkční období (viz podrobnější vysvětlení). začínal jsem jako běžný uživatel, v květnu 2004 jsem se stal správcem na nlwiki, v dubnu 2005 na metě a od června 2005 jsem stevard; byl jsem zakládajícím členem a prvním předsedou wikimedia nederland, členem nyní nečinné komise zvláštních projektů a nyní předsedám auditorské komisi. snažil jsem se být v kontaktu s co nejvíce věcmi, které probíhají v projektech, což pro zaměstnaného člena rady není jednoduchá práce.

na frankfurtském setkání v roce 2006 (viz mou zprávu) jsem přirovnal wikimedii ke slonu na hliněných nohách, to byla moje největší obava a zájem: konsolidovat organizaci dobrovolníků (jako jsem já) s jádrem nově najatých odborníků, což podporuje náš další růst do budoucna a zachování nezávislosti organizace. protože je toho dosaženo jen částečně, rád bych dál přispíval k dalším krokům, které by zlepšily náš růst a dosah, naši kvalitu a stabilitu, naši nezávislost a odpovědnost.

věřím, že jsme ve skutečnosti nová generace "encyklopedistů" 21. století, která sbírá víc než jen vědomosti: edito ergo sum (citace).

Dotazy pokládejte zde Board elections/2007/Candidates/Oscar/questions