Wikimedia Foundation elections/Board elections/2007/Candidates/Oscar/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

User:Oscar[edit]

Kullanıcı Oscar
Gerçek isim Oscar van Dillen
Yer Rotterdam, Hollanda
Yaş 49
Kullanıcı sayfaları User:Oscar, foundation:User:Oscar, commons:User:Oscar, nl:User:Oscar, de:User:Oscar, en:User:Oscar, es:User:Oscarami, fr:User:Oscar, it:User:Oscar, tr:User:Oscar, zh:User:Oscar, vd.; ayrıca Hollandaca: wikibooks, wikinews vd.
Wikimedia projelerine katılım tarihi Şubat 2004
Katıldığım projeler Çok sayıda projede yer aldım, ancak en çok nlwikipedia ve metawiki'de düzeltmelerim var.
Katıldığım diller Hollandaca, İngilizce, Almanca ve Fransızca'yı akıcı şekilde konuşuyorum, diğer birçok dilde de iletişim kurabiliyorum, ancak asıl katkılarım Hollandaca projeler ve metawiki ile ilgili.
Katkılarıma ait bağlantılar Bazı önemli projelerime bağlantılar: nlwikipedia edits, nlwikipedia logs, metawiki edits, metawiki logs, nlwikimediawiki edits, nlwikimediawiki logs, ayrıca: enwikipedia edits, commonswiki edits...
Adaylıkla ilgili açıklamam Rotterdam Konservaturarında besteci ve öğretim üyesiyim. Kariyerim esnasında yıllarca idarecilik de yaptım. Aralık 2006'da genişletilmiş yönetim kurulu'na seçilmiş bir üye olarak tayin edilerek 6 ay hizmet etme şerefini elde ettim (Ayrıntılar için bakınız). Projelerde aktif olarak, nlwiki'de Mayıs 2004'te, meta'da Nisan 2005'te yönetici oldum, Haziran 2005'ten bu yana da idareciyim (steward). Wikimedia Nederland'ın kurucusu ve ilk başkanıyım, şu anda atıl olan özel projeler kurulu'nun üyesiyim ve ayrıca denetleme kuruluna başkanlık yapıyorum. İşleri yoğun bir yönetim kurulu üyesi için kolay olmasa da projelerle ilgili olarak olabildiğince çok temel meseleden haberdar olmak için elimden geleni yapmaya devam ediyorum.

2006 yılında, Frankfurt yönetim kurulu ile yaptığımız değerlendirme toplantısında (Bkz. raporum), Wikimedia'yı "kilden ayakları olan bir dev"e benzettim. Şu husus sürekli olarak beni endişelendirmiş ve meşgul etmiştir: Gelecekteki gelişimi desteklemek ve bağımsız bir organizasyon olarak kalmak için benim gibi gönüllülerin oluşturduğu bir organizasyonu pekiştirmek amacıyla yetenekli bir grup yeni uzmanı işe almak. Bu amaç sadece kısmen gerçekleştiği için, büyümemizi ve eriştiğimiz kitleyi, kalitemizi ve istikrarımızı, bağımsızlık ve sorumluluğumuzu artıran bundan sonraki adımlar adına katkıda bulunmak istiyorum.

Aslında yeni bir 21. yüzyıl "ansiklopediciler" nesli olduğumuza inanıyorum. Sadece bilgi toplamakla kalmıyoruz: edito ergo sum (düzeltiyorum, öyleyse varım) (alıntılar).

Sorularınız için Board elections/2007/Candidates/Oscar/questions