Предизвик Замоци/награди

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Castles Challenge/prizes and the translation is 100% complete.

Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Lëtzebuergesch • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎magyar • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎العربية • ‎മലയാളം • ‎ไทย • ‎日本語

Предизвик „Замоци“
1 - 30 септември 2016 г.

Награди Прочитајте ги правилата и начинот на бодување. Секоја земја дава по три награди: три од Викимедија Ерменија и три од Викимедија Шпанија. Наградите се следниве:[1]

  • Поголемо учество по корисник: вредносни купони за Amazon во Шпанија и книги во Ерменија.
  • Најквалитетна статија, на основа на формални критериуми и содржина: вредносни купони за Amazon во Шпанија и книги во Ерменија.
  • Повеќе преводи на други јазици: вредносни купони за Amazon во Шпанија и книги во Ерменија.
  1. Напомена: Организаторите го задржуваат правото да ги сменат наградите со прикладни замени во случај на виша сила.
Monumento.svg
Поединости за предизвикот
Castles Challenge
Статии
Castles Challenge
Награди
Castles Challenge
Учесници
Castles Challenge
Помош
If you have any question about this contest, please add it in the discussion page