Jump to content

Категорија:Соработки помеѓу Викимедиини подружници

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Category:Collaborations between Wikimedia affiliates and the translation is 100% complete.

Проектите за соработка кои се одвиваат меѓу неколку Викимедиини подружници во даден регион, или пак во повеќе земји со заеднички јазик или култура.

Погледајте ја и категоријата Повеќејазични регионални портали за повеќе неформални проекти покренати од поединечни подружници или неврзани кориснички групи.

Subcategories

This category has the following 3 subcategories, out of 3 total.

A

W