Категорија:Документација за Викиманија

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Category:Wikimania documentation and the translation is 50% complete.

Докуемтациски страници за презентацијата, подготовителните процеси и поединечни технички и административни задачи, предлози и минати искуства потребни за организирање на собирите „Викиманија“.

Pages in category "Категорија:Документација за Викиманија"

This category contains only the following page.