Політика щодо конфліктів інтересів

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Conflict of interest policy and the translation is 93% complete.
Outdated translations are marked like this.
Це копія Політики щодо конфліктів інтересів Фонду Вікімедіа. Оригінал політики можна знайти тут.


ФОНД ВІКІМЕДІА

Політика щодо конфліктів інтересів для членів Ради повірених, службовців, керівних осіб та ключових співробітників

Фонд Вікімедіа є благодійною організацією, чиї члени Ради, службовці, керівники та ключові співробітники (як визначено в IRS Form 990) обираються для того, щоб служити громадській меті, якій вона присвячена. Ці особи мають обов'язок провадити справи Фонду у спосіб, суміжний з такою метою, і не переслідувати свої особисті інтереси. Ця політика щодо конфліктів інтересів має на меті дозволити Фонду та його членам Ради, службовцям, керівникам та ключовим співробітникам визначати, оцінювати та звертати увагу на будь-які реальні, потенційні чи видимі конфлікти інтересів, що можуть, насправді або на вигляд, поставити під питання їхній обов'язок нероздільної лояльності перед Фондом.

1. Особи, щодо яких застосовується політика
Ця політика застосовується щодо членів Ради, службовців, керівників та ключових співробітників Фонду («Особи, щодо яких застосовується політика»). Кожна особа, щодо якої застосовується політика, має підтвердити, не рідше ніж раз на рік, що він або вона прочитали і відповідають політиці щодо обіцянки персональних зобов'язань. Ця форма буде доступною для публічного розгляду.
2. Транзакції, щодо яких застосовується політика
Ця політика застосовується до транзакцій між Фондом та особою, щодо якої застосовується політика, або між Фондом та іншою стороною, з якою в особи, щодо якої застосовується політика, є значні відносини, або між іншою стороною та особою, щодо якої застосовується політика, якщо очікується, що транзакція може вплинути на Фонд. Вважається, що особа, щодо якої застосовується політика, має значні відносини з іншою стороною, якщо:
а. інша сторона є членом родини, у тому числі один з подружжя, один з батьків, сестра чи брат, дитина, пасербиця/пасинок, баба/дід, онук(а), їхні дружина/чоловік, чи партнер в громадянському шлюбі.
б. інша сторона є суб'єктом, в якому особа, щодо якої застосовується політика, має матеріальний фінансовий інтерес. Це включає суб'єкти, в яких особа, щодо якої застосовується політика, та всі особи чи суб'єкти, що мають з нею значні відносини, володіють сумарно понад 10 відсотками; або
в. особа, щодо якої застосовується політика, є службовцем, директором, повіреним, партнером чи працівником іншої сторони.
До транзакцій, щодо який застосовується політика, також належать будь-які інші транзакції, де може бути явний або видимий конфлікт інтересів, у тому числі будь-яка транзакція, в якій інтереси особи, щодо якої застосовується політика, можуть бути розглянуті як конкурентні або суперницькі щодо інтересів Фонду.
3. Розкриття, утримання від впливу та усунення
Коли особа, щодо якої застосовується політика, дізнається про пропоновану транзакцію, щодо якої застосовується політика, він або вона зобов'язані зробити такі дії:
а. негайно письмово розкрити наявність та обставини такої транзакції, щодо якої застосовується політика, перед Радою Фонду та виконавчим директором,
б. утриматися від використання його чи її особистого впливу задля заохочення Фонду здійснити транзакцію, щодо якої застосовується політика,
в. фізично усунути себе від будь-яких обговорень транзакції, щодо якої застосовується політика, окрім відповідей на запитання, у тому числі обговорень Ради та рішень за темою.
Щоб допомогти Фонду виявляти потенційні транзакції, щодо якої застосовується політика, кожна особа, щодо якої застосовується політика, щорічно має заповнити Опитувальник щодо конфліктів інтересів від Фонду й оновлювати дані в цьому Опитувальнику за потребою, щоб відображати зміни в ході року. Опитувальники подаються до юридичного консультанта Фонду, який є відповідальним за їхнє збереження. Заповнені Опитувальники мають бути доступні для будь-якого члена Ради, виконавчого директора, головного фінансиста, і можуть розглядатися юридичним консультантом Фонду.
4. Стандарт схвалення транзакцій, щодо яких застосовується політика,
Фонд може здійснити транзакцію, щодо якої застосовується політика, якщо а) така транзакція не є актом самопромоції, та б) Рада вирішить, діючи без участі чи впливу особи, щодо якої застосовується політика, і на основі порівняльних ринкових даних, що така транзакція є справедливою та доцільною для Фонду. Рада документує базу цього визначення у нотатках із зустрічі, на якій розглядається транзакція, щодо якої застосовується політика, і консультується з юридичним консультантом Фонду згідно з потребами, щоб упевнитися, що транзакція не є актом самопромоції.
5. Застосування політики
Ця політика застосовується Радою, яка є відповідальною за:
а. розгляд звітів про Опитувальників щодо конфліктів інтересів,
б. отримання розкриття пропонованих транзакцій, щодо яких застосовується політика,
в. огляд пропонованих транзакцій, щодо яких застосовується політика, з метою визначення, чи вони відповідають вищеописаному стандарту,
г. ведення нотаток, обіцянок особистих зобов'язань та іншої подібної документації відповідно до потреб і вимог з метою документування свого розгляду транзакцій, щодо яких застосовується політика,
ґ. розгляд дії цієї політики та внесення змін час від часу згідно з потребами.

Див. також