GDJ 2009/Wersje przejrzane – sukces czy porażka?

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

W momencie trwania GDJ wersje przejrzane będą funkcjonować w polskojęzycznej Wikipedii blisko od 10 miesięcy. Nie jest to zbyt wiele czasu, ale to właśnie rok temu, podczas GDJ 2008 w Poznaniu podjęto decyzję by przekonać społeczność do wprowadzenia tego mechanizmu.

Celem prezentacji jest przedstawienie statystyk, porównanie sytuacji z przed wprowadzenia i po wprowadzeniu wersji przejrzanych. Krótko zostanie także przedstawiona sytuacja w innych projektach oraz relacje z mediów.

Warto także byłoby zastanowić się kiedy uda nam się przejrzeć wszystkie artykuły w Wikipedii i jak zachęcić do tego redaktorów.

LeinaD (t) 17:05, 25 August 2009 (UTC)[reply]

Głosy w dyskusji[edit]

Głos IPka :): Wiarygodność tzw. IP-ków a kontrola ich wpisów (skąd biorą źródła, jak ich zweryfikować, zaliczani bo wpisali bez błędów~, kto powinien ich sprawdzać) (raczej do wersji przejrzanych, ale głos był) + Wiarygodność wikiredaktorów, wielu z nich "zalicza" tylko stronę i oznacza aby zaistnieć (bez poprawienia ew. błędów (nawet literowych, a przecież nakazujecie rzetelność) (też mylenie wersji przejrzanych ze zweryfikowanymi)
Julo: Pobłażliwy stosunek poszukiwaczy wiarygodności i uźródłowień do głupiutkich haseł o nieencyklopedycznych różnościach (nie wspominając pokemonów) i postaciach, jak choćby trzecioligowi sportowcy i czwartorzędni aktorzy. (to też nawiązanie do wiarygodności)
Rdrozd: Wersje zweryfikowane u bram. Jak wyobrażamy sobie samą weryfikację i pracę weryfikatorów? Czy wprowadzenie wersji zweryfikowanych na przykład dla artykułów medalowych jest w ogóle wykonalne? (i chyba mamy komplecik)