Jump to content

Grants:Programs/Wikimedia Research & Technology Fund/sk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Grants:Programs/Wikimedia Research & Technology Fund and the translation is 62% complete.
Outdated translations are marked like this.
Wikimedia Research and Technology Fund

Výskumný a technologický fond pre Wikimédiu zahŕňa dva podprogramy: Výskumný fond pre Wikimédiu a Technologický fond pre Wikimédiu.

Výskumný fond Wikimédie poskytuje podporu jednotlivcom, skupinám a organizáciám so záujmom o výskum na projektoch Wikimedia alebo o nich. Podporujeme príspevky z rôznych výskumných disciplín vrátane humanitných vied, spoločenských vied, informatiky, vzdelávania a práva. Naším cieľom je podporovať žiadateľov, ktorí majú obmedzený prístup k financovaniu výskumu a navrhujú prácu, ktorá má potenciál priameho a pozitívneho vplyvu na ich miestne komunity.
Technologický fond Wikimédie je určený na zlepšovanie technológií a nástrojov na vytvorenie citlivejšieho a prístupnejšieho prostredia pre príspevky. Dátum spustenia technologického fondu Wikimedia zatiaľ nebol stanovený. Bližšie podrobnosti poskytneme, v krátkom čase pred spustením.