Nápověda:Podpis

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Help:Signature and the translation is 100% complete.

Uživatelé mohou snadno podepsat své příspěvky na jeho konci. Podepisování se obvykle provádí pouze na diskusních stránkách, nikoli na společně psaných článcích.

Výchozí signatury

Existují tři výchozí možnosti. Čtyři vlnovky jsou standardní (plný podpis). Čtyři vlnovky se přeloží na podpis obsahující pouze uživatelské jméno (bez časového razítka). Zadáním pěti tildes (vlnovek) získáte pouze časové razítko (bez uživatelského jména).

Funkce Wiki značky (které se nahradí při uložení) Výsledek nahrazení wiki kódu Výsledek na stránce
Podpis s časovým razítkem
~~~~

[[User:Username|Uživatelské jméno]] 12:34, 1 February 2008 (UTC)

Username 12:34, 1 February 2008 (UTC)Reply[reply]
Pouze podpis
~~~

[[User:Username|Uživatelské jméno]]

Username
Pouze časové razítko
~~~~~
12:34, 1 February 2008 (UTC) 12:34, 1 February 2008 (UTC)

Pokud provedete úpravy bez přihlášení, nahradí vaše uživatelské jméno vaše IP adresa. Uživatelské jméno a IP adresy jsou také uloženy v historii stránek jako záznam o tom, kdo co napsal, takže ostatní mohou vždy ověřit podpisy.

Obvyklý způsob vkládání podpisu - dva spojovníky (nebo dlouhá pomlčka) následované čtyřmi vlnovkami (-- ~~~~) - je odvozen z počítačové sítě Usenet, kde dva spojovníky označují blok pro podpis. Mějte na paměti, že spojovníky nebo pomlčky nejsou vkládány automaticky a je nutné je zadávat (pokud neupravíte svůj podpis tak, aby je zahrnoval, viz příklad v další části).

Vlnovky se při uložení editace automaticky nahradí vaším uživatelským jménem (které zároveň funguje jako odkaz na uživatelskou stránku) a časovým razítkem (čas a datum). Díky tomu se mohou ostatní lépe orientovat v tom, jak šly příspěvky chronologicky za sebou a kdo je psal.

Pokud na klávesnici nenajdete vlnovku, můžete jako pomůcku při psaní použít tlačítko podpisu výchozího panelu nástrojů.

Podpisy nefungují ve shrnutích editacích (~~~~ se tam na podpis nezmění) ovšem nejsou tam ani potřeba. Datum a vaše uživatelské jméno jsou vedle editací zobrazeny v každém případě.

Formát časového razítka (jeho jazyk, formát data a času, aj.) je závislý na nastavení lokálů stroje na kterém wiki běží. Není závislý na konvenci preferovaného jazykového nastavení wiki.

Uživatelské úpravy signatury

Registrovaní uživatelé si mohou svůj podpis (část mezi dvěma pomlčkami a časovým razítkem) přizpůsobit změnou pole "Nickname (optional, for signatures):" ve svém nastavení. Ve výchozím nastavení se vše, co tam zadáte, obalí [[ ]]. Chcete-li použít speciální odkaz (bez tohoto automatického odkazu), musíte povolit "Raw signatures" (prostý podpis). Pak můžete přidávat značky Wiki a také HTML (pokud je to na Wiki povoleno) podle libosti, ale maximální délka je 255 znaků. Upozorňujeme, že nápadné podpisy se ostatním uživatelům často nelíbí.

Pamatujte, že pokud si upravujete svůj podpis, měli byste se vyhnout zobrazování identity jiného nesouvisejícího uživatelského účtu, pokud tento účet také nevlastníte nebo pokud nejste tímto uživatelem výslovně pověřeni: Odkaz by měl jednoznačně odkazovat na vaši skutečnou uživatelskou stránku nebo diskusní stránku na místní wiki. Změna vašeho podpisu však nepřebije uživatelské jméno, které je zaznamenáno v historii stránek. Některé wiki mohou mít také definována omezující pravidla pro používání externích odkazů nebo obrázků v podpisech. Podívejte se na zdokumentované a vynucené zásady místní wiki týkající se uživatelských účtů a identit.

Pokud zaškrtnete volbu "Používat v podpisu wikitext" (Raw signatures) ale políčko pro uživatelsky upravenou signaturu necháte prázdné, budou vaše příspěvky podepsané vaším uživatelským jménem, ale nebude interpretováno jako aktivní odkaz na vaši uživatelskou stránku.

Nejčastěji si uživatelé upravují svou signaturu takto:

Účel Nezpracovaný podpis Vložená signatura (po interpretaci kódu)
Vložení pomlček před signaturu

-- [[User:Username|Uživatelské jméno]]

-- Username 12:34, 1 February 2008 (UTC)Reply[reply]
Přizpůsobení zobrazovaného jména vašim zvyklostem

[[User:Username|Vámi preferované jméno]]

Vámi preferované jméno 12:34, 1 February 2008 (UTC)Reply[reply]
Přidání odkazu na diskusní stránku

[[User:Uživatelské jméno|Uživatelské jméno]] ([[User talk:Uživatelské jméno|diskuse]])

Uživatelské jméno (diskuse) 12:34, 1 February 2008 (UTC)Reply[reply]

Links to other help pages

Help contents
Meta · Wikinews · Wikipedia · Wikiquote · Wiktionary · Commons: · Wikidata · MediaWiki · Wikibooks · Wikisource · MediaWiki: Manual · Google
Versions of this help page (for other languages see further)
What links here on Meta or from Meta · Wikipedia · MediaWiki
Reading
Go · Search · Namespace · Page name · Section · Backlinks · Redirect · Category · Image page · Special pages · Printable version
Tracking changes
Recent changes (enhanced) | Related changes · Watching pages · Diff · Page history · Edit summary · User contributions · Minor edit · Patrolled edit
Logging in and preferences
Logging in · Preferences · User style
Editing
Starting a new page · Advanced editing · Editing FAQ · Export · Import · Shortcuts · Edit conflict · Page size
Referencing
Links · URL · Piped links · Interwiki linking · Footnotes
Style and formatting
Wikitext examples · CSS · Reference card · HTML in wikitext · Formula · Lists · Table · Sorting · Colors · Images and file uploads
Fixing mistakes
Show preview · Reverting edits
Advanced functioning
Expansion · Template · Advanced templates · Parser function · Parameter default · Magic words · System message · Substitution · Array · Calculation · Transclusion
Others
Special characters · Renaming (moving) a page · Preparing a page for translation · Talk page · Signatures · Sandbox · Legal issues for editors