Jump to content

Месец на украинската културна дипломатија/Награди

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2021/Prizes and the translation is 40% complete.
Outdated translations are marked like this.

Месец на украинската културна дипломатија

10 февруари – 10 март 2021 г.    

[Друштвени медиуми: #UCDMonth] · [Врска: ucdm.wikimedia.org.ua]    

Награди

Налепници, пенкала, разгледници и приврзоци до обележјето на Википедија.

Сите активни учесници ќе добијат спомен-награди од приредувачите, како и благодарници за учество во натпреварот.

Наградите ќе им бидат доделени на оние со најдобри уредувања на било кој јазик (погл. правила и бодување).