Jump to content

User:KKDAII

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Mgr. Kristyna Kysilková, Ph.D.

Pocházím z menšího městečka Svratky na Vysočině, ležícího na pomezí Čech a Moravy. V době studií jsem strávila 6 měsíců v rámci programu Erasmus v portugalské Coimbře v době, kdy ještě zahraniční studium Erasmus nebylo samozřejmost. Během studií jsem rovněž pracovala - například v Muzeu východních Čech, o letních prázdninách jako au-pair v Londýně a 2x v americkém Ohiu přes program Work and Travel, jako dobrovolnice jsem působila mj. v občanském sdružení Lata. Později jsem při studiu pracovala jako palubní průvodčí v ČSA a v Holidays Czech Airlines, což mi umožnilo snadněji provádět výzkum vztahující se k mé odborné práci.

Na Wikipedii jsem od roku 2013, kdy jsem "objevila" projekt Studenti píší Wikipedii v Lidových novinách (jednalo se o rozhovor o projektu s wikipedistou Vojtou Dostálem). Zapojila se se svými studenty prvního ročníku Fakulta architektury ČVUT za podpory mého tehdejšího školitele disertační práce, profesora Pavla Kaliny, a vedoucího ústavu Teorie a dějin architektury, profesora Matúše Dully. Účastním se rovněž projektů Wikiměst či Wikiexpedic, potkat mě můžete i na Wikisrazu v Praze, organizovala jsem několik výzev Wikivšem.

Odborné zaměření[edit]

- více viz:

Wikiživot[edit]

Účastnila jsem se oslav 15. narozenin Wikipedie ve Skautském institutu.
Wiki nekonference 2023, na společné fotce chybí jen za nás odběhnuvší a schovaný syn.

V roce 2017 jsem se na Wikikonferenci seznámila s wikipedistou Aktronem. Od té doby jsme se účastnili různých wikiakcí, mezi které patřil např. editaton ve Slaném nebo Wikiexpedice Jih, kde jsme zjistili, že k sobě patříme. V roce 2019 jsme se při západu slunce nad Ochridským jezerem zasnoubili. V únoru 2020 se nám narodil syn a v květnu 2022 dcera.

Studenti píší Wikipedii[edit]

V letech 2013 - 2019, tedy během 7 let zapojení se do projektu, studenti prvních ročníků FA ČVUT v mnou vedených seminářích Dějiny architektury II vytvořili či rozšířili již přes 300 článků - seminárních prací zejména o gotických, neogotických a románských stavbách nejen na české, ale i na slovenské, anglické, španělské, ruské, ukrajinské a německé Wikipedii.

V letním semestru 2020 projekt běžel na FA ČVUT pod vedením pana profesora Pavla Kaliny a s wikidohledem wikipedisty Gampeho.

Zprávy o projektu Studenti píší Wikipedii

- mohou pomoci dalším vyučujícím, kteří by se chtěli do projektu zapojit

Wikiocenění[edit]

Jiné[edit]

  • Absolventka oboru Andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (2011, druhý obor).