User talk:Alx-pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search

Proszę zrób coś z ostatnim zdaniem ("śledzenie spraw użytkowników, którzy są w silnym konflikcie ze społecznością polskiej Wikipedii"), ponieważ nie jestem w żadnym konflikcie z nikim i nigdy nie byłem. Po prostu to wszystko to było za wiele dla mnie. :) Pozdrawiam! Vuvar1

Nie wiem, czy Ty i większośc protesujących się ze mną zgodzicie, ale proponuję, żeby gdzieś wrzucić te dwie sugestie sprzeczne z dotychczasowym prawm i obyczajami:

  1. Żadna wypowiedź, ani cały artykuł nie podlega kasowaniu z powodów innych niż merytoryczne (Chodzi mi o kasowanie haseł "nieencyklpedycznych" takich jak te o aktorkach porno; oraz wkładu niepodporządkowujących się banowi, takich jak Kwiecień, bo wtedy zgodnie z obecnym prawem jakieś 2000 edycji i kilkanaście artykułów trzebaby wyrzucić)
  2. Po kilku (nie wiem - powiedzmy 10 i dalszym burzeniu) złamaniach bana/wandalizowaniu po upływie terminu bana- głosowanie nad usunięciem z projeku- wtedy nikt nikogo nie będzie wyzwał od najgorzych (może poza samym zbanowanym) i nie dojdzie do pogorszenia atmosfery (taka mam nadzieję)

Włąściwie to i trzecie, że blokowi podlegają TYLKO zwandalizowane oraz te (ale na krótko) po jaskrawym przekroczeniu 3RR (tu pewnie nie zgodzą sie admini bo dla 2 spośród nich zabezpieczenie własnej [bez wcześniejszego wandalizmu] to była pierwsza wykonana czynność po otrzymaniu uprawnień)

Wyjątek stanowią: Główna, archiwa, {{stub}} i może jeszcze kilka innych Templates (np:WEdycji)

Nie wiem, czy to jest tylko moje zdanie, ale z tego powodu odszedłem z pl Wiki. Pozdrawiam! Podpis jak w powyższym.

Moim zdaniem te postulaty są jak najbardziej w duchu tego, o co nam chodzi. Myślę, że niedopuszczalne jest na dłuższą metę zabranianie komuś dostępu bez decyzji ogółu społeczności. Mam tylko jedną wątpliwość - takie głosowanie nie powinno być jawne. W tego typu sprawach mogą się pojawiać różnego rodzaju naciski osobiste (np. w tym naszym Kwietniowym przykładzie - ze strony Bena lub ze strony samego Kwietnia). Alx-pl 23:01, 19 Jun 2005 (UTC)

Jimbo's speech[edit]

I'll try to translate as much as i can, but I wait till it's ready for translation. If you ask me because you want to do it yourself, just go ahead (when it's ready of course =} ). kocio 12:33, 20 Jun 2005 (UTC)

Ech, a co to jest to ec? Powiedz po polsku jak planujesz sie wlaczyc, bo juz wiekszosc jest gotowa do obrobki. kocio 10:41, 29 Jun 2005 (UTC)

bany[edit]

Witam troszke z zasad o których piszesz jest na pl:Wikipedia:Banning_policy, np. zasady banów, może warto by się o to oprzeć ? pl:user:rafikk

Lista tlumaczy WQ3[edit]

Hej, dopisalem cie do listy tlumaczy Wikimedia Quarto 3. -- kocio 09:34, 1 August 2005 (UTC)

How to become a MediaWiki hacker ? - trans[edit]

Chodzi o to, że wydaje mi się, że powinno to być przetłumaczone, ale nie za bardzo mam teraz czas żeby to zrobić w ciągu najbliższych dni. Pomoc mile widziana. Nemuri o 20:20, 4 wrz 2005 (UTC)