Jump to content

Viki Olimpiyatları Seviyor 2020

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wiki Loves the Olympics 2020 and the translation is 90% complete.
Outdated translations are marked like this.

Wiki Loves the Olympics 2020
15 Temmuz 2020 - 15 Ağustos 2020

Olimpiyatlar hakkında Vikipedi'de içerik yazma yarışmasına hoş geldiniz!

  • Ne?: 2020'de Yaz Olimpiyatları Oyunları'nın yeni bir versiyonunun yapılması planlandı. Ancak, koronavirüs pandemisi nedeniyle bunlar ertelendi. 2020 nihayet Olimpiyat yılı olmasa da, Olimpiyat Oyunlarındaki içeriği geliştirme ve genişletme teklifini sürdürmek istiyoruz ve bu anlamda üçüncü yarışmamızı düzenleyerek hem Olimpiyat hem de Paralimpik yarışlarda madalya kazanan sporculara odaklanmayı öneriyoruz. Herhangi bir dilde katılabilirsiniz. Makale listeleri öneri niteliğindedir ve başka makaleler oluşturabilir veya genişletebilirsiniz.
  • Ne zaman?: 15 Temmuz 00:01 ile 15 Ağutos 2020 23:59 (UTC) arasında içerik yazabilirsiniz.
  • Nasıl?: Yaz veya Kış Olimpiyatları veya Paralimpik yarışlarda madalya kazanan sporcularla ilgili yeni makaleler oluşturarak veya mevcut makaleleri genişleterek puan kazanılabilir. Makaleler en az 3000 bayt boyutunda olmalı ve kaynakları olmalıdır. Listelemelerden oluşan sayfalar puan almaz. Puanlama sistemi aşağıdaki gibidir (katılımcılar bölümünde çalıştığınız her makaleye puan vermeyi unutmayınız):
  • +1 puan eklenen her 1000 baytlık içerik.
  • +1 puan yeni oluşturulan madde.
  • +1 puan Paralimpik sporcular hakkında madde ise.
  • +1 puan kadın sporcular hakkında bir madde ise.
  • Kim?: Vikipedi ile işbirliği yapmak ve Olimpiyatlarla ilgili içeriği artırmak isteyen her insan katılabilir. Yalnızca önceden bir kullanıcı hesabınızın olması gerekir. Katılmak için katılımcılar bölümüne adınızı eklemelisiniz.
  • Neden?: Yarışma Wikimedia España tarafından düzenlenmektedir: amacımız Olimpiyat Oyunları hakkında tüm dillerde ücretsiz bilgi sağlamaktır. Kuruluşunuz veya kurumunuz bu yarışma ile işbirliği yapmak istiyorsa, lütfen bizimle iletişime geçin.
Wiki Loves the Olympics 2020
Yarışma detayları
Viki Olimpiyatları Seviyor 2020
Ödüller
Ödüller
Makalelerin listesi
Katılımcılar
Katılımcılar
Yardım
Yardım