Wikimedia Blog/Drafts/Three state museums open the doors to Wikimedia Spain/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikimedia Blog/Drafts/Three state museums open the doors to Wikimedia Spain and the translation is 91% complete.
Other languages:
English • ‎español • ‎українська

Published 11/20/2015

Title ideas

  • Три державні музеї відкривають двері та проводять концерти для Вікіпедії

Summary

  • Вікімедіа Іспанія працює з трьома державними музеями у Мадриді: Музеєм романтизму, Музеєм костюмів та Національним археологічним музеєм — через свого першого вікіпедиста-резидента, Рубена Охеда. Ми провели два концерти та завантажили придатні до використання записи у Вікісховище; скоро буде проведено третій концерт.

Body

Madrid - Trieditatón Glaming Madrid - 151017 123238.jpg
Триредафон у Національному археологічному музеї. Фото користувача Barcex, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 3.0

Вікімедіа Іспанія працює з трьома державними музеями у Мадриді: Музеєм романтизму, Музеєм костюмів та Національним археологічним музеєм — через свого першого вікіпедиста-резидента, Рубена Охеда. Вікімедисти-резиденти працюють з культурними установами для залучення їх до продуктивної співпраці з Вікіпедією та її спільнотою як під час резиденції, так і після. Модель було запущено в рамках GLAM-проектів Вікімедіа (Galleries — галереї, Libraries — бібліотеки, Archives — архіви та Museums — музеї), метою яких є підштовхнути установи та їх професіоналів до внеску до проектів Вікімедіа.

У цьому випадку, окрім пропагування проектів Вікімедіа в цих трьох установах, було успішно проведено різноманітні відкриті для публіки заходи. Ми провели два концерти класичної музики, з чого досить багато навчились. Наприклад, не приносить користь проводити концерт з публікою — якість записів знижується, коли присутній зовнішній шум від мобільних телефонів людей або навіть кашлю. Такі проблеми, на жаль, прирекли перший запис. Однак, сім записів з другого концерту без публіки було записано та завантажено на умовах вільної ліцензії до Вікісховища, звідки їх можна використовувати у будь-якому з проектів Вікімедіа. Більше того, після концерту додатково ще 20 записів було надано одним з музикантів Wasei Duo. Ми проводитимемо третій концерт 22 листопада.

Вікімедіа Іспанія також провела чотирнадцять сесій тренінгів про Вікіпедію, а також редафон, що пояснюють, як працює Вікіпедія та як створювати контент, що стосується музеїв та їх колекцій, що фокусуються на дев'ятнадцятому столітті в Іспанії, моді та археології.

Музей романтизму каталогізував понад 16 000 експонатів та пропонує колекції живопису, мініатюр, меблів, декоративно-ужиткового мистецтва, гравюр, рисунків та колекцій фотографій, що охоплюють широку панораму мистецтва часів ери романтизму в Іспанії. У каталогах Музею костюмів присутня мода та етнографія, з колекціями понад 170 000 експонатів та документів; ці колекції датуються від часів середньовіччя й до сучасної моди Іспанії. Національний археологічний музей з 1867 року є провідною іспанською установою зі збереження історичних експонатів. До його постійної колекції входять понад 15 000 об'єктів доісторичних, часів ранньої історії, романських Іспанії, Греції, Єгипту та Близького Сходу, середньовіччя та сучасної доби.

Розвиток цієї ініціативи став можливим завдяки ґранту від Фонду Вікімедіа, без якого провести це не вдалося б через скорочення фінансових ресурсів, яке негативно впливає на культурні установи Іспанії. Проект розпочався 7 вересня 2015 та триватиме до 7 січня 2016. Таким же чином, услід за контактом з цими трьома музеями, Вікімедіа Іспанія підписала меморандум про порозуміння з Загальним департаментом Національних музеїв, Міністерством освіти культури та спорту, що дозволить здійснювати подібні ініціативи, пов'язані з проектами Вікімедіа, розвиваючи їх в іспанських музеях.

Рубен Охеда, Вікімедіа Іспанія

Notes

Images

Ideas for social media messages promoting the published post:

Images

Twitter (@wikimedia/@wikipedia):

(Tweet text goes here - max 117 characters)
---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|------/

Facebook/Google+

  • ...