Wikimedia Blog/Drafts/WMCEE Meeting 2014 took place in Kyiv, Ukraine/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Blog/Drafts/WMCEE Meeting 2014 took place in Kyiv, Ukraine and the translation is 42% complete.
Outdated translations are marked like this.

THIS POST WAS PUBLISHED ON JANUARY 13TH, 2015

Title

Вікімедійці з Центральної та Східної Європи зустрілися в Україні, щоб спланувати подальші кроки

Body

Вікімедійці з Центральної та Східної Європи зустрілися у Києві на третю щорічну зустріч.
"Фото із церемонії закриття". Ilya, ліцензія CC BY-SA 4.0

19-21 грудня у Києві відбулася Wikimedia Central and Eastern European Meeting 2014. Це вже третя щорічна зустріч вікімедійців з усього регіону, цього року організована «Вікімедіа Україна». Близько 70-ти учасників з понад 20-ти країни взяли участь у цій конференції.

Більшість країн Центральної та Східної Європи пов'язані не лише географічною близькістю, а й традиціями та історією. Народи, що проживали на території цього регіону, широко між собою взаємодіяли. Це важливо, оскільки у співпраці усі вікіпроекти ЦСЄ можуть зростати більш ефективно.

Ця зустріч продовжила успішний досвід попередніх років: зустрічі 2012 у Бєлграді (Сербія) та 2013 у Модрі (Словаччина).

Метою конференції є зміцнення міжнародного співробітництва між відділеннями Вікімедіа, тематичними організаціями, групами користувачів та іншими спільнотами в Центральній та Східній Європі і її частинах.

Чимало різних тем обговорювалося на паралельних сесіях конференції. Ось декілька з них:

 • «Свобода панорами», тобто право робити фото будівель і пам'ятників без дозволу. Законодавче затвердження «свободи панорами» надзвичайно важливе, наприклад, для України, оскільки її відсутність дуже шкодить, зокрема, фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки».
 • Гендерний дисбаланс редакторів вікіпроектів. Оскільки жінки менше дописують у Вікіпедію, теми, які переважно безпосередньо їх стосуються, залишаються менш розкрими: вагітність, дитячі хвороби, «жіночі» професії і хобі тощо. Учасники зустрічі, серед яких Ганна Барадзіна з Білорусі чи Ґрета Дочі з Албанії погодилися, що стереотипне уявлення про те, що жінкам може бути складно редагувати Вікіпедію, є лише міфом. І це доводить хоча б і велика кількість жінок, що взяли участь у самій Центрально-Східноєвропейській зустрічі.
 • БоГеМА (GLAM), конкурси статей, розвиток малих Вікіпедій та багато інших тем.

Зрозуміло, що невдачі і проблеми обговорювалися ніяк не менше, ніж успішні проекти. Відділення та волонтери часто стикаються з нерозумінням з боку державних установ і організацій, складнощами внесення змін до законів (наприклад, законодавче затвердженння ліцензій Creative Commons) або недостатня кількість волонтерів, готових вкладати свій час і зусилля. Представник Фонду Вікімедіа Асаф Бартов модерував окрему сесію з залучення нових волонтерів і уникнення проблеми делегування повноважень, через яку волонтери «вигорають».

Учасники конференції спільно працювали над веденням колективних записів на сесіях в Etherpad'і. Ви можете переглянути ці замітки на http://etherpad.wikimedia.org/p/ceem14.Також були деякі делегати, що зустрілися з колегами-вікімедійцями з-поза меж своїх спільнот уперше, і більше того, деякі спільноти взагалі уперше були представлені на робочій конференції Вікімедіа (зокрема спільноти Латвії, Албанії і Грузії). Одним з результатів конференції стала ідея Wikimedia CEE Spring 2015, яку уже готують до втілення Каарел Ваідла та «Вікімедіа Естонія».

Організатори з «Вікімедіа Україна» особливо вдячні «Фонду Вікімедіа» за фінансування події, «Вікімедіа Польща» за величезну допомогу, Київському національному лінгвістичному університету за надання приміщення, комплексу «Мистецький арсенал» за екскурсію для учасників та компанії «Київстар» за безкоштовне надання Інтернет-зв'язку на сесіях. Ми також дякуємо усім волонтерам, чия робота зробила цю подію можливою.

Конференц-зал на Центрально-Східноєвропейській зустрічі Вікімедіа 2014 у Києві.
"Панорама конференц-залу". Taras r, ліцензія CC BY-SA 4.0

Більше фото можна знайти у категорії Вікісховища: Wikimedia CEE 2014 photos.

Від імені команди організаторів WMCEE 2014:

 • користувач:Ліонкінг (Левон Азізян)
 • користувач:NickK (Микола Козленко)
 • користувач:Ilya (Ілля Корнійко)
 • користувач:Antanana
 • користувач:Юрій Булка (Юрій Булка)
 • користувач:Visem (Віктор Семенюк)

Віра Моторко, «Вікімедіа Україна»

Notes

Ideas for social media messages promoting the published post:


Twitter (@wikimedia/@wikipedia):

 • Wikimedians from Central and Eastern Europe met in Ukraine last month, to discuss new ways to collaborate.
 • ...
У Києві відбулася зустріч #WMCEE 2014

Facebook/Google+

 • Wikimedians from Central and Eastern Europe met in Ukraine last month. More than 20 different countries were represented in the conference. They discussed new ways to collaborate with each other on a wide range of themes, from education to multimedia, wikicamps -- and solutions to the gender gap. (...)
 • ...