Wikimedia Blog/Drafts/Wiki Loves Monuments 2015: Winning photos from Ukraine/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikimedia Blog/Drafts/Wiki Loves Monuments 2015: Winning photos from Ukraine and the translation is 100% complete.

Published 12/04/2015

Other languages:
English • ‎українська

Title ideas

  • Вікі любить пам'ятки 2015: Світлини-переможці з України
  • ...

Summary

A brief, one-paragraph summary of the post's content, about 20-80 words. On the blog, this will be shown in the chronological list of posts or in the featured post carousel on top, next to a "Read more" link.

  • До Вашої уваги топ-10 зображень з Вікі любить пам'ятки 2015 в Україні, частини міжнародного фотоконкурсу, що був проведений локально в Україні вчетверте.

Body

Вікі любить пам'ятки, фотоконкурс зображень пам'яток культурної спадщини, цього року відбувся в Україні вчетверте. Церемонія нагородження відбулася 21 листопада у музеї Києво-Печерської лаври і розпочалася виставка найкращих фотографій у Великій лаврській дзвіниці.

Вікі любить пам'ятки — міжнародний проект, цього року він відбувся у 33 країнах. Зібрані зображення мають бути використані у відповідних статтях Вікіпедії.

Учасники української частини конкурсу завантажили найбільшу кількість фото серед всіх країн-учасниць — понад 41 тисячу фотографій більше 14-ти тисяч різних об'єктів культурної спадщини. 3334 пам'ятки культурної спадщини були сфотографовані вперше упродовж цьогорічного конкурсу. Участь у Вікі любить пам'ятки 2015 взяли 232 автори, троє з них потрапили в десятку найактивніших завантажувачів фото у світі (див. статистику).

У межах проекту організатори вручили нагороди за десять найкращих фотографій (див. нижче), найкраще фото з кожної області України, найбільшу кількість сфотографованих пам'яток у кожній області і загалом.

Також у Вікіпедії заплановано тематичний тиждень, метою якого є створення статей про об'єкти культурної спадщини. Тиждень ініційовано на відзначення 25-ліття включення Собору Святої Софії разом з Києво-Печерською лаврою до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Після церемонії нагородження організатори, члени журі та учасники конкурсу провели обговорення за круглим столом про проект та його майбутнє. Вони торкнулися деяких ключових моментів і подали ідеї, які, ми сподіваємося, зроблять ВЛП 2016 в Україні ще кращим.

Kamianiec Podilsky Stary Zamek DSC 0829 68-104-9007.jpg
Комплекс Кам'янець-Подільської фортеці, Кам'янець-Подільський, Хмельницька область. Фото Сергія Криниці, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Німецький Народний дім.jpg
180°-панорама Німецького народного дому, Чернівці. Фото Максима Присяжнюка, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Комплекс Успенського печерного монастиря.jpg
Комплекс Успенського печерного монастиря, Бахчисарай, АР Крим. Фото Максима Присяжнюка, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Galych-1.jpg
Галицький замок, Галич, Івано-Франківська область. Фото Катерини Байдужої, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Будинок-театру-опери-та-балету-3.jpg
Одеський національний академічний театр опери та балету, Одеса. Фото Костянтина Брижниченка, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Svjatogirsk-Lavra-5.jpg
Святогірська лавра, Святогірськ, Донецька область. Фото Костянтина Брижниченка, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Мереживо Пассажу.jpg
Пасаж та готель «Пасаж», , Одеса. Фото Катерини Красницької, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Замок "Ласточкино гнездо", Ялта, АР Крым.jpg
Палац «Ластівчине гніздо», смт Гаспра, Ялтинська міськрада, АР Крим. Фото Віталія Башкатова, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Розпис куполу церкви Трьох святителів.jpg
Стеля Семінарської церкви, Чернівці. Фото Ігоря Куницького, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Khotin fortress - view from hill.jpg
Хотинська фортеця, Хотин, Чернівецька область. Фото Сергія Курлі, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.

Віра Моторко, Вікімедіа Україна і команда організаторів ВЛП 2015 в Україні

Notes

Ideas for social media messages promoting the published post:

Twitter (@wikimedia/@wikipedia):

(Tweet text goes here - max 117 characters)
---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|------/

Facebook/Google+

  • ...