Wikimedia Czech Republic/Presentation & Outreach/GLAM NZM

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search

Téma[edit]

Co navrhujete za téma?

Outreach aktivity v Národním zemědělském muzeu (dále NZM)

Popis[edit]

Co se má v rámci tématu získávat, a k čemu to bude dobré?

Jedná se o proplácení dopravného v rámci společných akcí zástupců hnutí Wikimedia a pracovníků NZM

Pravidla[edit]

Jak by měla vypadat pravidla tématu? Obecná pravidla stanoví principy které by měly být společné všem tématům, stačí se soustředit na věci které jsou specifické pro to vaše. Čtenářem vašich pravidel budou zájemci o focení/filmování/etc. Měli by z nich pochopit především co a jak vlastně mají nafotit, abyste jim coby garanti proplatili cestu.

dsaf

Odhad nákladů[edit]

Očekáváte stovky levných úhrad za měsíc, nebo dvě velké pálky za rok? Na kolik peněz tak asi může vyjít nafocení všeho, co by šlo (pokud existuje nějaký konečný limit), a na jak častý přísun nového materiálu se můžeme těšit?

Trpaslíci se necházejí nejčastěji v pohraničí, avšak jsou vcelku blízko sebe. Můžeme tedy očekávat že se za jednodenní cestu dají nafotit minimálně tři (což ostatně podporuje i 100 km limit na menší trpasliště). Vyjdeme-li z nákladů 350 Kč na typickou cestu, budou náklady na kompletní nafocení českých trpaslíků cca 25 000 Kč. Zapojí-li se polovina osazenstva Wikiprojektu Trpaslíci (tři z nás už vyjádřili předběžný zájem), bude nafocení hotové za tři sezóny, první rok se tedy dá odhadnout útrata tak 8 000 Kč.

Další věci[edit]

Jsou nějaké další věci kromě proplácení cest, které od sdružení Wikimedia potřebujete?

Pro přípravu detailní metodologie pro katalog náčiní bude velmi vhodné podniknout několik konzultací se světoznámou expertkou "Sněhurkou", která poskytuje rady na audiotextové lince poskytované firmou Erika s.r.o. za 32 Kč/min. Pro zajištění úspěchu projektu prosím o i proplacení těchto nepochybných nákladů.

Garant[edit]

Kdo se bude o téma starat? To typicky zahrnuje komunikaci s přispívajícími, schvalování příspěvků a poskytování zpětné vazby.

No přece já!
(a třeba taky někdo další)