Wikimedia Czech Republic/Presentation & Outreach/Prezentační KIT pro CEE meeting

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Žádost[edit]

Název[edit]

Uveďte název projektu (předmětu) na který žádáte uvolnění finančních prostředků.

Prezentace projektů Wikimedia a způsobů práce jejích členů na setkání Wikimedianů střední a východní Evropy Bělehrad 2012

Kdo žádá[edit]

Uveďte uživatelské jméno a funkční kontakt.

Cíl a rozsah projektu[edit]

Uveďte ve stručnosti cíle a rozsah projektu.

Cílem je prezentovat projekty Wikimedia, respektive ukázat jak hnutí Wikimedia v České republice tyto projekty prezentuje. Zároveň je cílem seznámit účastníky akce s význačnými projekty naší komunity - se způsobem jejich práce a s výsledky, které touto činností dokázaly.

V koordinaci s Aktronem a Jagrem, bych rád umístil letáky a další tištěné materiály k volnému odběru na stoly na místě konference. Soustředil bych se hlavně na projekty, které nejsou úzce spjaté s WMCZ (ty budou prezentovat oficiální zástupci WMCZ Jagro a Aktron). Ty ostatní projekty, budu prezentovat, jen pokud bude souhlas jejich vedoucích.

U tištěných materiálů k odběru bych také zanechal hromádku českých bonbonů a vizitky na koordinátory prezentovaných projektů. Některé projekty bych prezentoval posterem, abych tak upoutal pozornost návštěvníků.

Prospěch projektu[edit]

Vysvětlete jak projekt (věc) prospěje projektům a komunitám WMF.

Wikimedia CEE meeting je především o spolupráci v regionu střední a východní Evropy, o sdílení myšlenek a nápadů a o pomoci začínajícím komunitám realizovat rozvoj Wikipedie a ostatních projektů prostřednictvím sdružených skupin. Právě prezentace projektů, které uspěly v Čechách jim tak může pomoci obdobné projekty replikovat ve svých zemích, nebo si z nich něco odnést. Zároveň dochází k propagaci těchto projektů, nejenom před zraky zástupců různých komunit, ale i před zraky WMF. Nehledě na to, že se informace o těchto projektech mohou dostat k Čechům žijících v zahraničí.

Požadovaná částka a rozpočet[edit]

Napište celkovou požadovanou sumu a rozepište ji.

  • Celkem: 4 100 Kč
    • 6x poster: 250 Kč
    • 15x kniha Wikipedie: 3 300 Kč
    • bonbóny: 350 Kč
    • upoutávačky, papír atd.: 200 Kč

Samozřejmě se budu snažit nakupovat levně a se slevou. Nevyčerpané peníze vrátím. Použitelné nevyčerpané materiály uložím do majetku sdružení pro další použití.

Další (nefinanční) požadavky[edit]

Např. šablona na Commons, zapůjčení majetku sdružení, právní asistence, asistence při propagaci apod. Oko grantu nemůže tyto požadavky zaručit (může vám však pomoci tyto požadavky vykomunikovat), zodpovědným orgánem, na který je nejlépe se obrátit je pak rada sdružení Wikimedia Česká republika.

Nejsou.

Další poznámky[edit]

Nemám.

Stanovisko Oka[edit]

Poznámky[edit]