Wikimedia Foundation Board noticeboard/24 June 2016 - Board appointment of Wikimedia Foundation Executive Director/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Повідомлення від Патрісіо Лоренте

Це повідомлення, «Затвердження Радою Виконавчого директора», надіслав Патрісіо Лоренте 24 червня 2016 року.

Дорогі друзі!

З приємністю повідомляємо, що на засіданні Раді повірених на Вікіманії 2016 в Езіно-Ларіо ми одноголосно висловились за затвердження Кетрін Маер Виконавчим директором Фонду Вікімедіа. Це рішення вступило в дію згідно з нашою резолюцією від четверга 23 червня.

Кетрін виконувала обов'язки тимчасового виконавчого директора останні три місяці, і впродовж цього часу вона послідовно і неодноразово демонструвала те лідерство, яке необхідне організації. Вона глибоко віддана цінностям нашого руху і привносить досвід громадських технологій та міжнародного досвіду, що стане активом Фонду Вікімедіа і всього руху.

Ми прийшли до цього висновку після інтенсивних пошуків, які здійснював Комітет пошуку викондира. Наше рішення зроблене також під впливом прямих відгуків працівників та спільноти і нашого власного досвіду роботи безпосередньо з Кетрін.

У березні ми зібрали Комітет пошуку Виконавчого директора, куди увійшли четверо членів Ради [1], обрані, щоб представляти різні погляди і спроможності. [2] Крім цього, Рада попросила директора з просування у Фонді Лізу Грувелл представляти виконавчу команду, а Кеті Горн обрали від себе працівники Фонду представляти бачення працівників. На комітет було покладено обов'язок слідкувати за часом, залучати важливі зацікавлені сторони і підтримувати прозорість комунікацій. Їх першим завданням було визначити фірму пошуку й опис посади. Ви можете переглянути замітки комітету на Мета-вікі.

Комітет найняв радників з Viewcrest,[3] щоб визначити наші лідерські потреби й розробити процес найму. Кетлін Язбак з Viewcrest працювала з комітетом над співбесідами з кожним відділом Фонду, виконавцями, Радою та ще близькоо 20-ти додаткових індивідуальних інтерв'ю з працівниками. Кетлін відвідала Конференцію Вікімедіа у Берліні, збираючи відгуки від членів спільноти та афіліатів. Комітет запустив опитування спільноти у червні, на яке отримано понад 1600 відповідей щодо якостей, які має мати наступний викондир; вони також збирали відгуки на Меті. Взявши все це до уваги, команда переходу розробила профіль і вимоги до наступного виконавчого директора, що відповідають нашим цінностям і нашим спільнотам.

Під час цього процесу, Рада і команда переходу отримали чіткі і часто добровільні відгуки як від працівників, так і зі спільноти, що Кетрін уособлює цінності нашого руху і риси бажаного наступного викондира. Ці відгуки були лише посилені результатами останнього опитування Фонду, яке показало сильний зсув у сторону нової довіри до лідерства. Узявши все це до уваги і пам'ятаючи про те, що потрібно організації у цей момент переходу, ми вирішили затвердити Кетрін.

Впродовж лише трьох місяців на посаді тимчасового викондира Кетрін працювала з організацією і спільнотою й досягла великих успіхів у менеджменті, виконавчій роботі і прозорості. Вона привнесла таку потрібну чіткість у нашу стратегічну спрямованість і мобілізувала організацію на пряме слідування цьому напрямку впродовж цьогорічного річного плану.

Після свого призначення, вона працювала з командою лідерства над тим, щоб швидко визначити пріоритети організації під час періоду переходу і працювати над їх досягненням, встановлюючи амбітні, але досяжні цілі. Під керівництвом Кетрін Фонд подав свій річний план до Комітету розподілу коштів (FDC), давши достатньо часу для відгуків і обговорення спільнотою.

Кетрін прекрасно пасує нашому руху. Довгий час вона виступає за глобальні відкриті спільноти, культуру і технології. Вона була директором з комунікацій Фонду Вікімедіа з квітня 2014 року, поки не стала тимчасовим викондиром у березні. Впродовж своєї кар'єри вона акцентувала на свободі самовираження, доступі до інформації та цифрових правах, підтриманні зусиль людей з усього світу з поглиблення участі, покращення прозорості і зміцнення своїх спільнот завдяки своїй роботі з ЮНІСЕФ, Національним демократичним інститутом міжнародних відносин та Світовим банком. Якщо Ви ще не знайомі з Кетрін, Ви можете дізнатися про неї більше на Меті.

Роблячи це призначення, ми переконані, що Фонд має лідерство і чіткість для руху вперед. Ми бажаємо Кетрін усього найкращого в цій ролі, Рада з нетерпінням чекає на подальшу роботу з нею.

Ми також хочемо подякувати багатьом членам спільноти і працівникам Фонду, які активно ділилися осмисленими, високоцінними відгуками. Без цього ми не мали б змоги прийти до цього рішення.

Приєднуйтеся до наших вітань Кетрін!

Патрісіо Лоренте, попередній голова Ради
Крістоф Хеннер, новий голова Ради

  1. Еліс Віганд (голова комітету), Даріуш Ємельняк, Гай Кавасакі, Келлі Беттлз.
  2. Наприклад, з досвідом зі спільноти і керування, призначені й обрані спільнотою, з і з-поза США.
  3. Було розглянуто 7 різних фірм й одноголосно вибрано Viewcrest.