Jump to content

Вікімедіа Україна/Річний звіт 2015

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Ukraine/Annual report 2015 and the translation is 100% complete.

Про нас

Громадська організація «Вікімедіа Україна» займається промоцією та підтримкою проектів Вікімедіа українською мовою та мовами інших народів, які проживають на території України.

Ми робимо це, підтримуючи волонтерів редакторів та дописувачів («вікімедійців»), співпрацюючи з культурними та освітніми установами, проводячи тренінги та марафо-ни редагування, а також пропагуючи вільні знання загалом. Організація заснована у 2009 році, на 1 січня 2016 року вона має 61 члена.

Глобальна мета організації — забезпечення вільного доступу до всіх накопичених людством знань.

Правління 2016

Ілля Корнійко, розробник ПЗ
Користувач:Ilya
Голова Правління, працює над проектами з партнерами та технічними інструментами конкурсів.

Юрій Булка, музикознавець
Користувач:Юрій Булка
Заступник голови Правління, координатор Освітньої програми Вікіпедії, працює над музичними проектами.

Олена Захарян, медіа аналітик
Користувач:Olena Zakharian
Заступник голови Правління, прес-секретар організації.

Павло Лакійчук, аналітик
Користувач:Pavlo1
Заступник голови Правління — секретар Правління, працює над проектами з партнерами.

Павло Сохан, IT-бібліотекар
Користувач:Friend
Заступник голови Правління, працює над організацією конкурсів.

Наталія Тимків, фінансовий директор
Користувач:Antanana
Заступник голови Правління — скарбник.

Олег Яцожинський, науковець
Користувач:Helgi
Заступник голови Правління.

Члени Правління впродовж 2015 р.:

голова Правління

Оплачувані працівники:

 • Віра Моторко, менеджер проектів
 • Анна Хроболова, менеджер проектів
 • Олександр Котляр, офіс-менеджер

Освітня програма та віківишколи

2015 року ГО «Вікімедіа Україна» продовжила співпрацювати з вищими навчальними закладами України в рамках Освітньої програми Вікіпедії. Мета проекту — заохотити до написання статей у Вікіпедію замість традиційних рефератів.

Вручення дипломів випускникам Вікістудії

Принципи написання реферату та статті у Вікіпедії досить схожі, адже Вікіпедія — теж є реферативною роботою на основі авторитетних джерел. Але більше того, стаття у Вікіпедії має більше шансів бути справді цікавою для студента і також унікальною роботою, яку зможуть бачити тисячі читачів.

Один з найкращих освітніх проектів року — Вікістудія у Чернігові. Вікістудія з історичних дисциплін започаткована у Навчально-науковому інституті історії, етно-логії та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Впродовж квітня відбулося 22 віківишколи і було створено 190 статей, здебільшого про місцевих видатних осіб. У заходах взяли участь 8 викладачів і 40 студентів, ті, хто пройшов курс, отримали сертифікати.

Інша плідна освітня співпраця мала місце у Миколаївській області. З допомогою освітнього розширення у Вікіпедії Тарас Кремінь, доцент Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського, створив курс «Культура Півдня. 100 літературних біографій». 30 студентів впродовж курсу створили і покращили 100 статей про письменників, поетів, істориків, літературознавців.

Миколаївська облдержадміністрація висловила готовність долучити до Вікіпедії й інші установи; було підписано меморандум про співпрацю.

Загалом цього року ми провели по всій Україні близько 70 вишколів про Вікіпедію.

Конкурси статей

З 2011 року ГО «Вікімедіа Україна» проводить конкурси написання статей. Головною метою таких змагань є поповнення Вікіпедії якісними статтями із заданої теми з нагородженням дописувачів за найкращий внесок.


Користувач отримує приз відповідно до загального обсягу внеску в рамках конкурсу. Оцінюється не лише обсяг статті, а й її якість: повнота, структурованість, перевірність. Статті оцінюються двічі: спершу наступного тижня після її створення, а потім ще раз по завершенню конкурсу. Так дописувач може врахувати зауваження та покращити статтю до завершення конкурсу.

Конкурси статей є дієвим способом закрити тематичні розриви у наповненні Вікіпедії.

CEE Spring — міжнародний конкурс статей про регіон Центральної та Східної Європи, відбувся у 21 мовному розділі Вікіпедії. В українській Вікіпедії було створено 631 статтю за період з березня про травень, учасники конкурсу додали 6 892 576 байтів. На Вікіконференції у Львові переможці були нагороджені книжками.

Пам'ятки України: Крим — конкурс статей, що мав на меті збільшити кількість статей в українській Вікіпедії про кримські пам'ятки. Конкурс підтримало Міністерство культури України та різні організації та лідери спільноти кримських татар. Було створено 211 статей загальним розміром 1 979 378 байтів.

Пам'ятки природи у Вікіпедії — конкурс статей, що проводився одночасно з фотоконкурсом «Вікі любить Землю». Учасники конкурсу створили 200 статей про природоохоронні об'єкти, у т.ч. знищені.

«Вікі любить Землю» міжнародний

Wiki Loves Earth — фотоконкурс пам'яток природи, учасники якого фотографують об'єкти природно-заповідного фонду і завантажують свої фото у Вікісховище.

Shanglila Resorts (Пакистан). Переможець WLE 2016

Мета проекту — двостороння. По-перше, сфотографувати якнайбільше природоохо-ронних територій і зробити ці знімки доступними під вільною ліцензією. По-друге, зробити свій внесок у захист довкілля, підвищивши обізнаність громадськості.

Ідею «Вікі любить Землю» було вперше реалізовано в Україні у 2013 році. У 2014 до Wiki Loves Earth приєдналося ще 15 країн у чотирьох частинах світу: у Європі, Азії, Африці та Америці.

У 2015 році Вікімедіа Україна знову виступила головним організатором конкурсу, а Вікімедіа Польща — фіскальним спонсором.

Конкурс складався з національних конкурсів, координаторами яких були місцеві волонтери. Національні журі потім надавали у міжнародний етап конкурсу до 10 вибраних ними зображень. Від 26 країн-учасниць журі отримало 259 фотографій-кандидатів, які воно ранжувало у кілька етапів. Міжнародне журі складалося з дев'яти фотографів з різних країн, кожен з яких має досвід у фотографуванні природи.

Всього було подано понад 100 тис. фото, які будуть використані у Вікіпедії й ін. проектах.

«Вікі любить Землю» в Україні

«Вікі любить Землю» спрямований на створення повної інформаційної бази про природно-заповідний спадок України. Він має на меті зібрати ілюстрації у Вікіпедії для кожного природоохоронного об'єкту.

Карпатський морозний ранок. Карпатський біосферний заповідник

Наразі зусиллями проекту за три роки проілюстровано 30% об'єктів природно-заповідного фо-нду України, загальна кількість яких становить понад 8 тисяч. Деякі з них досить складно ідентифікувати.

У 2013 році було завантажено понад 11 тис. світлин, у 2014 — 12 тис. фотографій, а у 2015 році уже було отримано понад 14,7 тис. знімків. 2015 року у конкурсі взяли участь 172 особи, які надіслали знімки 1694 пам'яток. Усього за три роки конкурсу участь у ньому взяли 865 учасників, сфотографовано 2470 об'єктів, завантажено понад 38,4 тис. фотографій.

Традиційні номінації конкурсу:

 • «За найбільшу кількість сфотографованих пам'яток» у кожному з 27 регіонів України;
 • «За найкраще фото» в кожному з 27 регіонів України;
 • 10 учасників, які сфотографували найбіль-ше пам'яток загалом;
 • 10 найкращих фотографій конкурсу.

Також цього року була спецномінація «Освітлинимо безсвітлинні», основною метою якої було заохотити фотографувати ті пам'ятки природи, які ще не були сфотографовані для конкурсу раніше.

Вікі любить пам'ятки

«Вікі любить пам'ятки» — фотоконкурс пам'яток культурної спадщини, який у 2015 році проводився в Україні вчетверте. Мета конкурсу — зібрати фотографії всіх пам'яток культурної спадщини та розмістити ці світлини у вільному доступі у Вікісховищі для ілюстрування статей у Вікіпедії та інших проектах. Окрім цього, завдяки конкурсу в Україні зусиллями волонтерів зібрано та розміщено у Вікіпедії найповніші (за браком таких у Міністерстві культури) списки пам'яток архітектури, історії, монументального мисте-цтва й археології. У 2015 році ми додали до наших списків близько 4000 нових об'єктів культурної спадщини.

Кам'янець-Подільска фортеця

В Україні конкурс тривав у вересні, до уваги учасників — списки 50 тисяч пам'яток у всіх регіонах України. 237 фотографів взяли участь у конкурсі, від аматорів до визнаних професіоналів, вони завантажили 41 656 фотографій 14 142 пам'яток, у тому числі 3845 пам'яток, які раніше не мали ілюстрацій.

Було нагороджено авторів найкращих фотографій регіонів України та конкурсу вцілому, а також тих, хто сфотографував найбільше об'єктів за регіонами і загалом.

Після конкурсу відбувся Тиждень культурної спадщини у Вікіпедії, ініційований Києво-Печерським історико-культурним заповідником. Ми також налагодили співпрацю зі щомісячним журналом «Пам'ятки України» й випуск №2 2016 (96 сторінок) повністю при-свячений «Вікі любить пам'ятки» в Україні.

Європейський конкурс наукових фотографій

Концепцію конкурсу високоякісних наукових зображень для Вікіпедії успішно протестували в Естонії у 2011-2013 роках. У 2015 році було вирішено розширити масштаб проекту і збільшити його вплив, організувавши пан-Європейський конкурс наукових фотографій, і українці були першою спільнотою, яка долучилася до цієї ініціативи.

Конкурс має на меті заохотити науковців ділитися своєю роботою. Чимало статей у Вікіпедії на наукові теми досі слабко проілюстровані. Вважається, що науковців складно переконати ділитися зображеннями, але нам вдалося.

Свої медіафайли надіслали на конкурс 193 учасники і 168 з них були новачками, які досі нічого не завантажували у Вікісховище. Було зібрано 1 221 зображення, що набагато більше, ніж очікували організатори. Їх було оцінено у 5-ти категоріях: Люди в науці, Мікроскопія, Нефотографічні медіа, Колажі та Загальній.

Церемонія нагородження відбулася 10 листопада 2015 року на Всесвітній день науки в Інституті фізіології імені О.О. Богомольця. Ксенія Гулак, організатор конкурсу переконана:

Вікіпедія — форпост популяризації науки; і для цього їй потрібні зображення.

Вікіекспедиції

Церква в селі Атаки

Вікіекспедиції — це колективні (рідше індивідуальні) поїздки вікімедійців до певних міст або районів з метою:

 • збору матеріалів для поліпшення текстів та ілюстрування статей Вікіпедії та інших проектів Фонду Вікімедіа;
 • налагодження зв'язків з місцевими організаціями та активістами;
 • промоції Вікіпедії.

Ми розвиваємо цей проект в Україні з 2011 року. Уже відбулося понад 30 експедицій.

Ми пітримуємо учасників Вікіекспедицій, відшкодовуючи їм витрати за умови завантаження фотографій та/або написання текстів у проектах Вікімедіа за їх результатами. Ми також надаємо сувеніри з логотипами Вікімедіа та, за потреби, рекомендаційні листи.

Inside of Living, 20 квітня — 21 липня, піша експедиція по Україні від кордону з Російською Федерацією до кордону зі Словаччиною. Учасники відвідали 250 міст і сіл, завантажили 1127 фотографій.

Вікіекспедиція до Могилів-Подільського району, 6—7 липня, взяли участь 3 вікімедійці та 2 місцеві історики. Було завантажено 382 фото, 167 з яких використано у вікіпроектах. Створено 5 нових статей і 34 покращено.

Вікіекспедиція на острів Джарилгач, 10—14 вересня. За результатами було створено і доповнено 14 статей дев'ятьма мовами, 15 статей проілюстровано, у 6 додано відео. Учасники завантажували лише ті фото, які мали бути використані, тож 58 зображень використано 170 разів.

Свобода панорами

«Відсутність свободи панорами» — одна з найпоширеніших причин вилучення фотографій з України з Вікісховища. Більшість вікіпедистів стикалися з цією проблемою, але серед широкої громадськості її розуміння немає.

Свобода панорами — це можливість вільно фотографувати, замальовувати або знімати на відео твори архітектури та мистецтва, які знаходяться в громадському місці, і публікувати такі зображення чи відео. Ця норма закріплена в законодавстві 83 країн світу від США до Японії, включаючи більшість країн Європейського Союзу.

Наразі українське законодавство дозволяє відтворювати твори архітектури та мистецтва лише з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, в усіх інших випадках необхідно отримати на це дозвіл у автора (архітектора або скульптора).

Ми пропонуємо внести «свободу панорами» у законодавство України. Восени 2014 юрист Дмитро Говор, член «Вікімедіа Україна» підготував текст законопроекту про внесення змін до Закону України «Про авторські та суміжні права». Його подав у Верховну раду депутат Тарас Юрик, пізніше до кампанії і як співавтор закону приєднався Тарас Кремінь, член Комітету науки та освіти — профільного для цього законопроекту.

У 2015 році ми поширювали інфографіку, запустили веб-сайт freepanorama.org.ua, розмістили банер в українській Вікіпедії, дописували про свободу панорами у наших блогах, долучалися до зустрічей експертів, запустили е-петицію до президента тощо.

У виграші від прийняття цього закону опиняться фотоаматори й професіонали; поліпшиться туристична привабливість України; отримають поштовх до розвитку освітні проекти, зокрема і на вільних ліцензіях, як Вікіпедія.

Вікіконференція 2015

Вікіконференція — це щорічна конференція, яка збирає користувачів, читачів, фахівців з різних галузей знань, журналістів та інших осіб, що так чи інакше зацікавлені у вікіпроектах Фонду Вікімедіа. Уперше проведена в 2011 році, ця конференція стала традиційною та була проведена в 2015 році вже вп'яте.

Вікіконференція відбулася у вересні, щоб привабити більше людей. Місцем проведе ння став географічний факультет Львівського університету, де навчався Герой Небесної Сотні Ігор Костенко.

Уперше спільнота долучилася до складення програми через загальне опитування. Головними темами конференції було обрано авторське право та вільні ліцензії, Освітню програму Вікіпедії, свободу панорами, OpenStreetMap, Вікіекспедиції, конкурси фотографій та статей.

На конференції були присутні гості-вікіпедисти з інших країн, а також представник Фонду Вікімедіа Асаф Бартов. Він запропонував українським вікіпедистам допомогу в рамках нової програми Фонду із розвитку можливостей локальних спільнот.

Результатом конференції стали численні ідеї покращень у проектах, а також нових співпраць. Зокрема, Creative Commons Україна та OpenStreetMap Україна презентували ідеї співпраці, здебільшого стосовно промоції вільних ліцензій. Також відбувся перший семінар з навчання тренерів і корисне обговорення щодо покращення конкурсів статей (зокрема CEE Spring) та Вікіекспедицій. Під час конференції було також представлено Європейський конкурс наукових фотографій.

Участь у міжнародних заходах

Члени організації у 2015 році брали участь у численних заходах закордоном:

GLAM-WIKI 2015 у Гаазі (Нідерланди). Тема конференції — співпраця відділень Вікімедіа та осередків вікіпедистів з музеями, бібліотеками, архівами, завдяки якій Вікіпедія збагачується даними про культурну спадщину.

Вікі-сабантуй 2015 в Уфі (Башкортостан, Росія). Два українські вікіпедисти представляли наш досвід організації заходів.

Конференція Вікімедіа 2015 у Берліні (Німеччина). Тут збирають найкращі приклади роботи регіональних відділень Вікімедіа. На конференції було відзначено плідну співпрацю вікімедійців у Центральній та Східній Європі (CEE).

Конференція Wikimedia Polska 2015 у Гданську (Польща). Серед нових ідей, привезених з цього заходу — проведення тренінгу для адміністраторів вікіпроектів з правильного заохочення новачків.

Вікіманія 2015 у Мехіко (Мексика). Цього року у ній взяла участь рекордна кількість українців, 9 осіб. Вони представили «Вікі любить Землю» та Освітню програму Вікіпедії в Україні, а також дізналися багато нового від вікімедійців з усього світу.

Wikimedia CEE Meeting 2015 у Тарту (Естонія). З головного: Україна стала першою учасницею (після організаторів) Європейського конкурсу наукових фотографій.

Конференція Вікіджерел 2015 у Відні (Австрія). Учасник з України привіз чимало ідей спілкування з бібліотеками та архівами щодо роботи з проектами Вікімедіа.

Діяльність та події

Церква у селі Молодова

ВікіФото у Харкові — проект залучення студентів до завантаження фотографій з різних населених пунків України. Студентам було дано завдання на вибір, і вони завантажили 1639 фотографій зі своїх рідних міст.

До дня народження Вікіпедії, 30 січня — 1 лютого ми провели Вікіфлешмоб. Локальні заходи відбулися у 18-ти місцях, користувачі Вікіпедії за три дні написали 762 статей.

«Микола Лисенко та його сучасники» — ще один концерт із серії «Світова класика українською». Українські переклади Юрія Отрошенка видані під CC BY-SA 3.0. Концерт відбувся у Музеї Миколи Лисенка у Києві.

Вікімедіа Україна має свою бібліотеку. У 2015 році ми купили книгу «British Battleships of World War Two: The Development and Technical History of the Royal Navy's Battleships and Battlecruisers from 1911 to 1946» за запитом користувача Вікіпедії, який з її допомогою покращив 6 статей, 2 стали вибраними.

Віківишкіл у Новопскові

WikiFest:Луганщина — серія віківишколів у Луганській області з метою розповісти про українську Вікіпедію та можливість її редагувати жителям регіону. Віківишколи відбулися у бібліотеках та навчальних закладах у Старобільську, Білокуракиному, Новоайдарі, Марківці, Новопскові та Кремінній.

Ми провели в Україні OpenGLAM Benchmark Survey. 565 установ збереження спадщини було опитано задля визначення розвитку OpenGLAM (оцифрування, обміну метаданими, вільних даних, краудсорсингу, пов'язаних даних), виявлення основних викликів, промоції OpenGLAM та вільного доступу до знань.

Кірін Кікі на Одеському кінофестивалі

Ми організували систему фотогрантів, де ми допомагаємо з акреди-тацією на різні публічні заходи з метою отримання високоякісних фото. У 2015 році ми фотографували концерти Ярмака в Тернополі та ONUKA у Києві, бій Олександра Усика проти Андрія Князєва та Одеський міжнародний кінофестиваль 2015.

Підготовка до «Вікі любить пам'ятки» потребує створення списків культурних, історичних, архітектурних та археологічних пам'яток. Вікімедіа України довелося виграти суд у державної адміністрації, щоб отримати такі списки для Покровського району Дніпропетровської області.

«Згущівка поштою» — наша локальна нагорода, що вручається за найбільший внесок у проект Вікімедіа за місяць, одна для новачка й одна для досвідченого користувача. Нагороджуємо найактивніших не лише у Вікіпедії, а й в інших вікіпроектах.

Місяць Азії у Вікіпедії — це онлайновий вікімарафон з покращення розуміння між азійськими спільнотами через написання та покращення вмісту Вікіпедії. Оскільки участь у Місяці могли брати не лише країни Азії, його також провели в українській Вікіпедії, а Вікімедіа Україна надіслала спеціальні листівки активним учасникам.

З 2015 року Вікімедіа Україна має зібраний сканер, що наразі розміщений у Львові. Ми оцифровуємо книжки у суспільному надбанні, які згодом викладаємо у Вікіджерелах. Першою ми оцифрували Біблію українською мовою, для якої Вікімедіа Україна отримала дозвіл у перекладача, а з цим сканером ми плануємо оцифровувати й інші цінні книги в суспільному надбанні.

Ми заохочуємо різні вікізустрічі дописувачів Вікіпедії, на яких вони можуть обмінюватися досвідом, ставити запитання подавати пропозиції для роботи організації.

Фінансовий звіт

Опис* Сума**
Дохідні статті
Гранти 666442.19
* CEE Meeting 2014*** 127699.08
* Програми в Україн 393580.42
* Міжнародна частина «Вікі любить Землю» **** 93578.54
* Конкурс «Вікі любить пам'ятки 2015» 51584.15
Пожертви, членські внески та внески на статутну діяльність 33115.00
Банківські відсотки 4431.21
Всього: 703988.40
Витрати
CEE Meeting 2014 66887.05
Програми в Україні 814560.50
Міжнародна частина «Вікі любить Землю» 80085.05
Конкурс «Вікі любить пам'ятки 2015» 21615.44
Всього: 983148.04
Початковий баланс 2015 514774.99
Надходження 703988.40
Витрати 983148.04
Остаточний баланс 2015 235615.35
* Фіскальний рік ГО «Вікімедіа Україна» тривав від 1 січня 2015 до 31 грудня 2015
** у гривні
*** Проект було реалізовано у 2014 році, але кошти надійшли у 2015. Загальна вартість проекту була 14 137,22 дол. США. З них 6055 дол. США були перераховані Вікімедіа Польща як фіскальному спонсору
**** Загальна вартість проекту була 12 332,50 дол. США. З них 8130,50 дол. США були перераховані Вікімедіа Польща як фіскальному спонсору

Проекти та цілі на 2016 рік

У 2016 році ми плануємо продовжити успішні проекти, які проводилися в попередні роки, а також започаткувати нові. У новому році ми плануємо приділити особливу увагу таким напрямкам:

Партнерство

 • Освітня програма і віківишколи: співпраця з навчальними й науковими закладами з метою залучення студентів, аспірантів і викладачів, науковців до вікіпроектів.
 • Підтримка розділу Вікіпедії кримськотатарською та іншими мовами нацменшин України, співпраця з іншими організаціями задля цього.
 • Проведення тренінгів для вчителів, викладачів, наставників, волонтерів.
 • БоГеМА: співпраця з бібліотеками, галереями, архівами та музеями, а також творчими спілками, освітніми і культурними організаціями та установами.
 • Проведення вікіекспедицій з метою фотографування значимих об'єктів та збору краєзнавчої інформації.
 • Популяризація концепції вільного вмісту.
 • Підтримка ініціатив із законодавчого закріплення вільних ліцензій, свободи панорами, передачі у суспільне надбання творів державних установ тощо.
 • Підтримка музичних вікіпроектів.

Конкурси

 • Проведення конкурсів з написання статей.
 • Участь в організації міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю 2016» та проведення української частини конкурсу; проведення конкурсу «Вікі любить пам'ятки 2016» в Україні в рамках міжнародного.

Підтримка спільноти

 • Проведення всеукраїнської вікіконференції та інших вікізаходів в Україні.
 • Підтримка виступів членів організації з презентаціями та лекціями, участі в конференціях та інших публічних заходах.
 • Участь у міжнародних вікізаходах, зокрема, Wikimedia Conference, Вікіманії та CEE Meeting.
 • Подальший розвиток розподіленої бібліотеки друкованих видань.
 • Випуск друкованих брошур і буклетів з інформацією про проекти Фонду Вікімедіа і принципи роботи в них.

Донори та партнери

Донори

Фонд Вікімедіа
Приватні та анонімні жертводавці

Партнери

Міністерство культури України
Національна спілка краєзнавців України
Національний екологічний центр України
Українське товариство охорони пам'яток історії і культури
Національна спілка фотохудожників України
Національний військово-історичний музей України
Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник
Національний заповідник «Софія Київська»
Національний музей історії України
Національна парламентська бібліотека України
Правозахисна організація «Екологія Право Людина»
Інформаційний Центр «Майдан Моніторинг»
Миколаївська обласна державна адміністрація
Управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України
Видавництво «Смолоскип»
Науково-популярний портал «Моя наука»
Музей Миколи Лисенка
Ukrainian Art Song Project
Американський дім в Києві
Громадська ініціатива КримSOS
Українська бібліотечна асоціація
Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка
Перша львівська медіатека
Центральна міська бібліотека імені В.Г. Короленка
Запорізька обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека
Харківська обласна універсальна наукова бібліотека
та багато-багато інших
Університети
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка
Львівська національна музична академія
Львівський національний університет імені Івана Франка
Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського
Український католицький університет
Харківський національний університет радіоелектроніки
Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова
та інші

Ми вдячні всім, хто долучився до наших проектів!

Ми поруч

«Вікімедіа Україна»
вул. Мечникова, 14/1, офіс 516
м. Київ, Україна, 01133
wm-ua@wikimedia.org
+380673437434
https://ua.wikimedia.org/
facebook.com/Wikimedia.Ukraina
twitter.com/wikimedia_ua