Jump to content

Fotoğraf Arayan Vikipedi Sayfaları/Katılım

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikipedia Pages Wanting Photos/Participate and the translation is 77% complete.

Fotoğraf Arayan Vikipedi Sayfaları

The #WPWP Campaign 2020 is now closed!

Maddelere resim eklemek istiyorum

Neden Katılmalıyım?

Vikipedi'de binlerce maddenin fotoğraflara ihtiyacı vardır. İngilizce Vikipedi'deki binlerce maddede tek bir resim bile yok. Her Vikipedistin bir maddeye bir resim eklemek için beş dakika bile sürmediğini düşünün!

Yeterince uygulanmadığını düşündüğünüz konuyla ilgili bir resim kategoriniz var mı?

İlgi duyduğunuz bir konuda zaten bir fotoğraf kategorisi buldunuz mu? Aşağıdaki kaynaklar bir Vikipedi maddesine nasıl resim dosyası ekleneceğini açıklamaktadır:

Görsele ihtiyaç duyan maddeleri nasıl bulacağınızı bilmiyor musunuz?

Görseli olmayan makaleler mi arıyorsunuz? Bazı yararlı kaynaklar sağladık: Buraya tıkla

Daha fazlasını mı yapmak istiyorsunuz?

İstediğiniz kaliteli görseller için yeni maddeler oluşturun. Kaliteli görselleri bulabilmek hakkında bilgi almak için burayı okuyun.

#WPWP'yi organize etmek istiyorum

Coğrafi veya dil topluluğunuzda #WPWP kampanyasını mı düzenlemek istiyorsunuz?

WPWP, son yıllarda düzenlenen çeşitli yıllık tematik yarışmaların ve fotoğraf yürüyüşlerinin bir parçası olarak yüklenen görüntüleri kullanarak içerik boşluğunu kapatmayı amaçlamaktadır. Vikipedi maddelerine fotoğraf eklemek için yalnızca birkaç adım gerektiğinden, topluluklar yeni üye almak için kullanılabilir. WPWP'yi organize etmenin bir yararı, anlamlı içeriğe odaklanırken yeni gelenlere düzenleme sürecinde rehberlik etmektir.

Düzenleme özetinde #WPWP hashtagini kullanmayı unutmayın!

WPWPCampaign on language community

Here is a list of language communities where the WPWPCampaign is localized. Please feel free to add a link to a page in your language Wikipedia if you have a local page there

References