Jump to content

Найкращі практики проведення відкритих зустрічей IRC

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Best practices in hosting an IRC open meeting and the translation is 91% complete.


Поради щодо того, як провести щасливу та продуктивну зустріч через IRC:

Значення

Повага
Без особистих нападок. Не висміюйте ідеї та пропозиції інших учасників.

Бути ефективним

Знайте свої цілі
Якщо у вас є конкретна тема, яку ви хочете обговорити, ви можете подумати про модератора. Якщо ваша головна мета — спілкуватися та слухати людей у спільноті, краще проводити зустрічі у вільній формі (часто хаотичні).
Заздалегідь підготуйте список тем
Попереднє складання списку тем допоможе вам структурувати зустріч.
Призначення або Мета
Якщо у вас є ціль або мета зустрічі (наприклад, рішення, яке потрібно прийняти, або набір варіантів для обговорення), переконайтеся, що це чітко визначено заздалегідь; мати план досягнення мети. Якщо здається ймовірним, що нарада є відкритою або потенційно потребуватиме дуже багато часу, щоб досягти мети, уявіть, як довго має тривати нарада, і будьте готові припинити її на цьому етапі (тобто через одну годину). ; заплануйте іншу зустріч пізніше, якщо це необхідно.
Виберіть модератора
Вибір особи у вашій групі в якості модератора допоможе вам зосередитися на поточній темі. Якщо можливо, переконайтеся, що вони мають права оператора каналу. Для дуже великих зустрічей призначте модератора та іншу особу, яка допоможе виконувати робочі обов’язки.
Використовуйте тему каналу
Використовуйте тему каналу, щоб розмістити посилання на відповідні документи та порядок денний.
Координація
Make sure everyone knows the right channel, is able to use IRC effectively (provide links to web-based clients and offer help ahead of time, if you have new IRC users in the group), and make sure the meeting time is reported in UTC, with any daylight savings/summer time issues noted. For small meetings, it's a nice courtesy to send out the local time of the meeting for each participant. If you intend to log the meeting, make sure you state that and send out the location of the logs/minutes afterwards. It's important that the location be laid out clearly and multiple methods of connecting to IRC be given (some for experienced folks who simply may not have ever configured a full-featured client, and some for "single-entry" participants who just need web access for a certain chat). Приклад цього є на вікі стратегії.

Поведінка

Починайте та закінчуйте вчасно
Приходьте до початку зустрічі. Договоріться про тривалість зустрічі та дотримуйтесь графіка. Попросіть модератора оголосити, коли збори розпочинаються, а для офіційних зустрічей — коли вони закінчуються. Під час тривалих нарад можуть бути корисними (заплановані) перерви; нехай модератор оголосить початок та кінець перерви.
Слухати
Уважно слухайте, що кажуть інші. Попросіть роз'яснення. Жодних сторонніх розмов.
Зосередьтеся на поточній темі.
Не починайте нову тему, доки усі не погодяться з тим, що данну тему було достатньо обговорено.

Попросіть модератора чітко вказати, де ви починаєте та закінчуєте нову тему, щоб уникнути плутанини.

Обмежте відволікаючі фактори
По можливості уникайте приватних чатів з іншими учасниками зборів. Продемонструйте повагу до учасників, зосередившись на поточному обговоренні. Не вітайте всіх, хто приєднується/рушає з каналу; встановіть канал у режим конференції для великих зборів. Не бійтеся змусити замовкнути людей, які надмірно відволікають чи глазують (тобіш Тролять)
Кажучи у свою чергу
If someone is speaking, wait until they are finished before making your comment or asking your question. If you are speaking and have a lot to say, type "done" or "finished" at the end of your comment, so others know you are done typing (there can often be a slight network lag). Для великих публічних зборів може бути корисно озвучувати лише тих, кому потрібно виступити чи пред'явити, та потім по черзі озвучувати інших людей ; запити на виступ можуть бути зроблені у побічному каналі та оброблені оператором каналу (див. вище).
Прийміть хаос
Насолоджуйтесь тим, що відбуватиметься багато розмов, і будьте готові до того, що теми розділяться та обговорюватимуться у кількох групах. Будь-яка спроба «контролювати» IRC-розмову обов'язково закінчиться хаосом або, що ще гірше, звуком порожнього чату

Звітування

Заздалегідь призначте будь когось для підбиття підсумків та звіту
Для людей, які не змогли це зробити, стисле резюме з пунктами дій набагато корисніше, ніж журнал. Для людей, яким це вдалося, підсумок все ще корисний як нагадування про те, що було вирішено або що потрібно зробити.
Також ведіть журнал
Іноді можуть бути корисні подробиці обговорення,особливо в відношенні складних запитів,з котрих не було досягнуто ніякого результату. Обов'язково заздалегідь отримайте дозвіл від людей на публікацію зведень та журналів
Якщо ви ще не користувалися ботом для зустрічей і вам потрібен гарний HTML-журнал, вам можуть допомогти такі інструменти, як irclog2html.pl.