Community Insights/Frequent questions/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Про CE Insights[edit]

Community Engagement Insights — це новий процес для команд ФВМ збирати дані зі спільнот, яким вони служать. Як стверджує настановчий принцип ФВМ про розділену владу, «…Фонд Вікімедіа працює у партнерстві з глобальною спільнотою волонтерів, що складається з авторів статей, редакторів, фотографів, адміністраторів, патрульних, перекладачів, вікігномів, працівників допомоги, розробників, творців ботів, людей, що займаються аутрічем, та багатьох інших». CE Insights — це засіб досягнення цієї мети роботи в партнерстві зі спільнотами через вимірювання, рік за роком, того, як добре ми взаємодіємо з нашою глобальною спільнотою в роботі, яку робимо, і вимірювання впливу роботи ФВМ.

Цілі[edit]

CE Insights має 4 цілі:

  • Ціль 1: Покращити узгодження з глобальними спільнотами Вікімедіа — Використовувати опитування як засіб покращення узгодження між ФВМ та спільнотами через оцінку потреб та проектів/програм.
  • Ціль 2: Збирати і надсилати дані опитувань для річного планування — Збирати найбільш корисні щорічні дані від аудиторії спільнот, особливо тих, що використовують продукти ФВМ і підтримку працівників
  • Ціль 3: Зменшити витрати окремих команд через співпрацю — Надавати централізовану підтримку командам у ФВМ і, через підтримку, зменшувати їхні накладні витрати
  • Ціль 4: Уникати втоми від опитувань — Координувати зусилля зі збору даних командами, щоб зменшити втому проектів від опитувань

Підсумовуючи, проект працює на збір відгуків і точок зору зі спільнот, що можуть прямо вплинути на роботу Фонду Вікімедіа.

Про опитування[edit]

Щорічне опитування про ефективність ФВМ[edit]

Щорічне опитування найбільше з трьох. Це опитування зосереджується на інформації, що може допомогти командам у річному плануванні; часто пов'язане з ключовими показниками ефективності. Опитування про ефективність призначене лише для 5 аудиторій або аудиторій всередині цих 5 основних. Що найважливіше, опитування включає процес співпраці — якщо команда у ФВМ пропонує запитання, ця команда також матиме якимось чином підтримати опитування.

Дізнатися більше про опитування ефективності ФВМ >>

Імпульсні опитування[edit]

Імпульсні опитування — ідея робити короткі опитування впродовж року. Наразі ми не маємо спроможностей робити більше, ніж одне опитування.

Оцінка[edit]

Оцінка CE Insights робитиметься двома засобами. По-перше, ми використовуватимемо опитування CE Insights, як і щорічні опитування працівників ФВМ, щоб оцінювати проект. Окрім цих методів, ми виконуватимемо процесну оцінку, щоб визначити, наскільки корисним процес був для працівників і залучених членів спільноти. Оцінка процесу й опитувань виллється у щорічні рекомендації для покращення, які будуть опубліковані у червні-липні кожного року, під час розробки процесу на наступний рік.

Цілі вимірюватимуться такими двома опитуваннями

  • Щорічне опитування працівників CE Insights: Ціль 1, 2, 3
  • Опитування про ефективність ФВМ: Ціль 1, 4

Детальніше дивіться у розділі Оцінка.

Часті запитання[edit]

Члени спільноти не люблять проходити довжелезні опитування. Це ж будуть довжелезні опитування?[edit]

Є три основні способи скоротити опитування:

  • Ми фокусуватимемося на найбільш важливих запитаннях, по яких маємо приймати рішення як організація.
  • Опитування ділитимуться за аудиторією, тому залишатимуться підібраними до зацікавлень певної аудиторії. Це досягатиметься завдяки використанню різних шляхів досягнення користувачів.
  • Ми використовуватимемо багато перевіркових запитань, щоб користувачі відповідали на те, що найбільш їх стосується. Наприклад, якщо хтось не долучався до процесу стратегування ФВМ, вони не бачитимуть запитань про процес стратегування.


Як ми переконаємося, що користувачів відповідатимуть на запитання, найбільш їм відповідні?[edit]

Є два способи, в які ми це робитимемо. По-перше, будуть окремі опитування для кожної аудиторії, і ми досягатимемо цих аудиторій окремими способами. Наприклад, щоб вийти на розробників/тех. дописувачів, ми опитуватимемо їх на labs, mediawiki-вікі, фабрикаторі та інших технічних просторах.

Другий метод — це часте використання «перевіркових запитань», тобто вони не відповідатимуть на усі запитання. Ми запитуватимемо в користувачів написати відгук на лише ті діяльності, якими вони займалися. Наприклад, вони матимуть обрати, чи працювали з програмним забезпеченням, розробкою інструментів, брали участь у хакатонах ФВМ тощо. Вірогідно, треба буде вибрати 3 сфери, найбільш важливі для них, і тоді вони отримають набір запитань, пов'язаних з цими сферами.

Якщо наша команда хотіла б зробили глибше дослідження про результати опитування, чи зможе команда Learning & Evaluation допомогти?[edit]

Команда Learning & Evaluation буде рада допомогти вам розробити і спланувати будь-які подальші дослідження, які б ви хотіли роботи на основі результатів CE Insights. Дослідні проекти — це велика навчальна можливість для вашої команди залучитися у вивчення того, як проводити інтерв'ю, робити фокус-групи, опитування чи інші дослідження. L&E виконуватиме роль порадника. Ми маємо інші команди, які також вірогідно зможуть допомогти, наприклад, команди Research або Design Research.