Jump to content

משאבי קהילה/עדכון COVID-19 בוועידות קרן ויקימדיה

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Community Resources/COVID-19 Update on Wikimedia conference grants and the translation is 100% complete.

"המייל הזה נשלח לכל הפרויקטים הפעילים, הזריזים והחד-שנתיים ב-12 במרץ 2020. למידע נוסף ועדכונים, ראו פורטל Covid-19."

שלום לכולם,

אנחנו כותבים לכם כמבקשי ומקבלי מימון לוועידות תנועת ויקימדיה שתוכננו להתרחש לפני דצמבר 2020. אתם לא תופתעו לדעת שאנחנו עורכים שינויים בתמיכה שלנו בוועידות ויקימדיה בשל מגפת COVID-19. (מידע נוסף זמין בדף World Health Organization וכן בוויקיפדיה).

לפני שבועיים, שלחנו לכל הפרויקטים המהירים והחד-שנתיים בבקשה לבטל את כל התכניות הציבוריות, ובשבוע שעבר, ביטלנו את ויקימניה. היום, אני רוצה לספק בהירות למבקשי המימון לוועידות.

ביטול או דחיית אירועים: הצעדים הצפויים

אנחנו מבקשים מכל הוועידות שקיבלו מענק ואישור מראש לדחות או לבטל את האירועים עד שארגון הבריאות העולמי יכריז שהקורונה הסתיימה.

אנחנו יודעים שכבר השקעתם הרבה מאמץ בתכנון וארגון האירועים שלכם. עם זאת, העדיפות הראשונה שלנו היא לבטיחות והבריאות שלכם, חברי קהילת ויקימדיה, וכן של הציבור הכללי. אנחנו מודים לכם על האחריות והמנהיגות שלכם על ידי דחיית האירועים.

ההנחיות ברחבי העולם מראות כי ככל שהעולם מגיב למגפה מהר יותר, כך הנזקים ממוזערים. במטרה לשמור על הידע החופשי, עלינו להעניק עדיפות לאנשים שהופכים אותו לאפשרי.

כדי להקל על דחיית אירועים לתאריך שאחרי 15 בספטמבר 2020 , אנחנו מבקשים את הדברים הבאים:

  1. אספו את הנתונים לגבי כל ההוצאות ששולמו מראש ודווחו על כל הכספים שלא נעשה בהם עדיין שימוש. כל העלויות שנגרמו עקב ביטולים לא ינוכו מהמענקים שלכם. בזמן המתאים נבדוק כל בקשה להגדלתם תוך הסתכלות על כל מקרה לגופו.
  2. קביעת מועד האירוע החדש צריכה להיעשות בשיתוף עם מנהל האירועים שלכם (Chen Almog, calmog@wikimedia.org) כדי להבטיח שתאריך האירוע החדש לא יחפוף עם אירועים אחרים או אילוצים אחרים.
  3. אנא החזיקו בכל המענקים עד שהם יאושרו לשימוש באירוע החדש. אין להשתמש במענקים אלו לכל פעילות אחרת ללא אישור מנהל האירועים שלכם.
  4. אם יש לכם הצעה לאירוע חדש ששונה באופן מהותי מאשר האירוע שנדחה, אנא פנו למנהל האירועים.
  5. התקווה שלנו היא שביוני תהיה לנו פרספקטיבה טובה יותר לגבי העתיד. נפנה אליכם שוב ב-30 ביוני כדי לעדכן במצב. אנא הרגישו חופשיים לפנות אלינו אם אתם חושבים שאתם יכולים לדון בכך קודם לכן.
  6. אם ברצונכם לבטל את האירוע, אנחנו מבקשים מכם לפנות אלינו כדי שנוכל לעבוד איתכם על החזרת כספי המענק לקרן ויקימדיה כדי שישמשו למטרות אחרות.

תודה

אנחנו יודעים עד כמה חשוב לתמוך אחד בשני ולשמור על הקהילות שלנו מחוברות עכשיו. אנחנו גם יודעים עד כמה חשוב לכם לטפל בעצמכם, משפחתכם והיבטים אחרים בחיים שלכם. אם אתם רוצים להמשיך לתכנן פעילויות ויקימדיה שיתאימו גם לרגעים אלו (כמו אירועים אונליין), אנחנו תומכים בכם. אירועים מקוונים יהיו חדשים לרבים מאיתנו, וכבר ראינו ויקימדים רבים ברחבי העולם עובדים על דרכים חדשות. אנחנו מעודדים אתכם לפנות אליהם ולראות את אוסף המשאבים ההולך וגדל במטא-ויקי

אנחנו גם מכירים כמה אנשים שאולי צריכים לקחת הפסקה בפעילות ההתנדבותית שלהם לטובת טיפול באלו שסביבם. זה בסדר. אתם לא צריכים להרגיש לחוצים כדי לעמוד ביעדים קודמים שלכם. אין עונשים על ביטולים.

מנהל התוכניות שלכם יכול לעבוד איתכם כדי לדון ברעיונות או לענות על שאלות, אז פנו אלינו אם ברצונכם לדבר. נמשיך לשתף מידע נוסף ומשאבים בשבועות הבאים בערוצים הרגילים ובעמוד המטא-ויקי הבא: COVID-19.

כולנו כאן כדי לתמוך בכם ובקהילות שלכם כרגע. אם יש לכם שאלות על המייל או המענקים, אנא פנו למנהל התוכניות שלכם, או שלחו מייל ל-eventsteam@wikimedia.org.

שמרו על עצמכם!

תודה רבה,
קתרין מאהר - מנהלת כללית,
ג'נין אוזל - מנהלת תפעול
ג'ואל לטנג - מנהל צוות האירועים