Jump to content

Don't delete redirects/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
(українська) Це есе. Воно висловлює думки й ідеї деяких користувачів Мета-вікі, але може не мати широкої підтримки. Есе не є правилом Мета-вікі, але може бути правилом чи настановою в інших проектах Вікімедіа. Якщо Ви вважаєте за необхідне, можете відкоригувати цю сторінку безпосередньо або скористайтеся сторінкою обговорення, щоб запропонувати значні зміни.
Translate
Other languages:

Не вилучайте перенаправлення. Просто не вилучайте. Якщо ж Вам вкрай кортить, будь ласка, ознайомтеся, чому таки не слід. Це есе бере своє коріння з "Nooit redirects verwijderen", що було написано користувачем Jelte у Голандській Вікіпедії. Попри воно було написано саме для Вікіпедії, воно є цілком застосовним й до інших вікі.

Чому (ні)?

[edit]
 1. Ніколи не знаєш, чи досі використовується перенаправлення, авжеж:
  • Зовнішні джерела досі можуть посилатися на це перенаправлення (книги, блоги, статті, архіви, форуми, flickr, електронні листи тощо).
  • Перенаправлення може стати у нагоді під час підбиття підсумків щодо редагувань чи журнальованих дій користувачів (як на локальній вікі, так і на інших вікі).
  • (Вікісторінки) Пропозиції щодо пошуку зазвичай включають й перенаправлення. Створенню дублікатів статей можна (частково) запобігти, якщо (альтернативні) назви існують як перенаправлення. Той факт, що перенаправлення було створено або що стаття раніше мала іншу назву, вже є доказом того, що одна або кілька осіб шукали статтю за назвою саме існуючого перенаправлення.
  • Перенаправлення могли бути додані у закладки в браузерах людей, спільно використовуватися через соціальні мережі або включені до списків посилань.
  • (Шаблони) Перенаправлення на шаблон зазвичай може використовуватися з subst: , відтак, не відображатиметься у "Посиланнях сюди" щодо такого перенаправлення.
  • Перенаправлення може досі використовуватись у старих версіях сторінок (що зазвичай є вкрай важливим саме для шаблонів).
 2. Це майже не матиме впливу на швидкість чи економію простору на диску, оскільки:
  • Вилучення перенаправлення призводить лише до того, що воно архівується (а не саме цілковито видаляється), але досі може й, цілком ймовірно, таки врешті решт буде відновлено.
 3. Деякими (нечисленними) завданнями з обслуговування, що виникають внаслідок перенаправлення, зазвичай опікуються боти.
 4. Перенаправлення з орфографічними помилками доводять свою користь власним існуванням: принаймні одна людина вже допустила цю помилку.
 5. Варто глянути й до Cool URIs don't change (англійською).
 6. Щодо файлів:
  1. Використання поза загальнодоступними вікі саме Фонду Вікімедіа. Попри сторінки у загальнодоступних вікі Фонду Вікімедіа з вбудованими до них файлами, можна відстежувати через Special:GlobalUsage, не є можливим абияк відслідковувати наступне:
   • використання на приватних вікі (officewiki, internalwiki, otrswiki тощо),
   • використання на сторонніх вікі (через InstantCommons),
   • посилання з інших веб-сайтів (як то з blog.wikimedia.org) втім саме це твердження є суперечливим, оскільки у випадку з посиланнями з поза абияких вікі, можливо на такому сайті варто розміщувати саме копію оригіналу файлу замість посилання. Авжеж, наприклад, відображення на сторонньому сайті файлу, що розміщено у межах загальнодоступних вікі Фонду Вікімедіа та містить зображення, все одно "зламається" попри перенаправлення на переміщений у межах вікі файл зображення буде збережено, оскільки перенаправлення є застосовним виключно для API MediaWiki, а пряме звернення з використанням протоколу HTTP за URL-адресою на таке перенаправлення все одно поверне помилку 404 замість надати у відповідь зміст файлу, на який посилається перенаправлення (детальніше: T37721 - англійською).
  2. Дублікати:
   • Іноді Файли можуть не мати ані ознак місцевого чи глобального використання ані локальних посилань на них. Але, як й в пунктах вище, посилання можуть існувати абизвідки (сторінки обговорень, заявки Phabricator, закладки браузера тощо). Коли хтось відвідуватиме сторінку файла, що був вилучений у Commons з локальної wiki, на локальній wiki не з'являтиметься ані жодного запису з журналу (вилучень) ані будь-яких інших відомостей про те, що цей файл колись існував у Commons. Це є виключно технічною перепоною, але найважливішим є, що то є саме так. Будь ласка, завжди залишайте перенаправлення, інакше користувачі інших вікі не зможуть (навіть невитонченим шляхом) знайти файл за ім'ям!
   • Крім того, коли ви локально видаляєте файл з-за наявності його дублікату на Commons з іншою назвою, вам слід створити перенаправлення зі старої назви на нову саме на Commons (інакше він не працюватиме).
  3. Інші файли у Commons: оскільки Brion прибере геть Ваші права (англійською), авжеж "це вкрай вороже щодо користувачів і робить проект менш корисним".

Винятки

[edit]

У деяких випадках перенаправлення таки може бути видалено, про що нижче:

 1. Якщо перенаправлення "зламано", наприклад:
 2. Якщо перенаправлення є помилковим або вводить в оману (наприклад, "Запинка" на "Запонка" чи "Зупинка").
 3. Якщо ціль перенаправлення знаходиться в іншому просторі назв (здебільшого під час намагання створити перенаправлення з основного простору на простори Файл:- або Категорія:-).
 4. Якщо перенаправлення є результатом вандалізму (наприклад, "ЯпонаМати" на "ЯпонаХата" чи "Японія").