Прибирање средства/Превод/Писмо 2

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Fundraising/Translation/Email 2 and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎Türkçe • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎italiano • ‎latviešu • ‎magyar • ‎norsk bokmål • ‎occitan • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎slovenčina • ‎suomi • ‎svenska • ‎čeština • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎ייִדיש • ‎עברית • ‎العربية • ‎سرائیکی • ‎हिन्दी • ‎ಕನ್ನಡ • ‎සිංහල • ‎ไทย • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어

%%FIRSTNAME%,— последното писмо од нас


Почитуван поддржувач на Викимедија,

Ова е последниот потсетник што Ви го праќаме. Се надеваме дека ќе бидете во можност да се одзвете на нашиот повик и со тоа да го завршиме ова прибирање на средства. Би Ве замолиле да одвоите некоја минута за да ни помогнете и оваа година да ја зачуваме Википедија — слободна и без реклами.

Никогаш нема да ставиме реклами за да ја зачуваме нашата самобитност и независност. Не примаме владини средства. Опстојуваме со донации од читателите. Доколку сите досегашни дарители дадат по нешто и денес, прибирањето веднаш ќе заврши. Помогнете ни да заборавиме на средства и да му се навратиме на подобрувањето на Википедија.

Неизмерно сме Ви благодарни за Вашата досегашна поддршка. Би ценеле доколку и годинава направите една донација за да ја заштитиме и одржиме Википедија.

Ви благодарам,

Џими Велс
Основач на Википедија


https://donate.wikimedia.org