Jump to content

IRC/Настанови

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
< IRC
This page is a translated version of the page IRC/Guidelines and the translation is 94% complete.
Комунікація
Wikimedia Social Suite
Зустрічі
Вавилонська вежа
Список поширення
Комітет з комунікації
Списки розсилки
Огляд
Адміністрація
Стандартизація
List info template
Unsubscribing
Wikimedia IRC
Перелік каналів
#wikidata-admin
#wikimedia-admin
#wikipedia-en-admins
Оператори каналу
#wikimedia-admin
#wikipedia-en-admins
#wikipedia і #wikipedia-en
Інструкції
Настанови
#wikipedia
Контакти груп
Дошка оголошень & Журнал
IRC Cloaks
Боти
ЧаПи
Приховані сповіщення
Цитати (en)
архіви
Цитати (fr)
Other chat networks
Telegram
Discord
Matrix.org
Steam

Ці настанови — лише настанови. Більш обмежувальні правила конкретно для #wikipedia можна знайти тут.

На цій сторінці описані бажані стандарти поведінки на IRC-каналах, пов'язаних з Вікімедіа. Ці стандарти розроблені для того, аби робити такі канали корисним та приязним місцем для обміну ідеями та чатування між користувачами у приязному середовищі. Цей гайд, беручи своє походження із веб-сайту Freenode, також пояснює як повинні поводитись керівники каналу. Однак, управління каналом, загалом, належить до компетенції тимх, хто перебуває в списку доступу, і це зовсім не офіційна політика. Не соромтесь оновлювати цю інформацію, однак перед внесенням змін впевніться, що основні зміни відображають консенсус спільноти IRC.

 • Спробуйте побути тим каталізатором, який зменшить температуру каналу. Настанови щодо каналів Libera Chat також корисні для того, аби забезпечити рівномірну працю каналів.
 • Майте на увазі, що IRC-канали та їхні відповідні вікі — це, загалом, одні й ті ж спільноти. Політики каналів не застосовуються у вікі, і навпаки.
 • Не намагайтесь використати вразливості клієнта чи маршрутизатора.
 • Не публікуйте публічні журнали будь-яких каналів без попередньої згоди від усіх осіб, яких цитують. Це — хороше практичне правило, однак не всі канали мають таке обмеження та дотримуються його — якщо виникають сумніви щодо цього, перевірте.
 • Не дозволяйте критиці інших користувачів виходити за межі приватних повідомлень, не можна, щоб їх шпетили публічно. Постарайтесь поставити себе на їхнє місце, аби побачити, чи Ваше звертання може бути образливим для них.
 • В той час як IRC — це не Вікімедіа, завжди пам'ятайте, що в чаті діють ті ж стандарти поведінки, що й в проектах Вікімедіа.
 • Оператори каналу (chanops) повинні застосовувати здоровий глузд при використанні своїх можливостей.
  • Перед тим, як застосувати свою владу, озирніться та перевірте, чи немає іншого виходу з проблемної ситуації.
  • Не розкидайтеся своїми привілеями і старайтесь використовувати їх якомога рідше, там, де це справді необхідно — нам не потрібна репутація незрілих адмінів.
  • Розгляньте можливість використання /mode +q замість простого й миттєвого вилучення когось із каналу. Такі речі можуть творити дива з температурою каналу.
  • Завжди давайте пояснення та відповідні попередження перед тим, як застосовувати будь-які обмеження.
  • Використовуйте #wikimedia-opsзайти для обговорення методів з іншими наявними операторами там, де це можливо, аби лиш відвести увагу каналу від його працівників. Вам слід налаштувати свій клієнт на автоприєднання до цього каналу, аби можна було брати участь у відповідних дискусіях, що відбуваються на ньому.
  • За винятком тих випадків, коли нікого іншого немає поблизу, старайтеся звернутися по втручання іншого оператора, коли у Вас виникає конфлікт інтересів чи по відношенню до Вас робляться особисті випади.

Див. також