Wikimedia Czech Republic/Mediagrant/Dokumentace sklářství

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search

Téma[edit]

Co navrhujete za téma?

Dokumentace skláren, jejich nástrojového a strojového vybavení, suroviny pro výrobu skla, sklářské techniky.

Popis[edit]

Co se má v rámci tématu získávat, a k čemu to bude dobré?

Pravidla[edit]

Jak by měla vypadat pravidla tématu?

Kvalitní nafocení trpaslíka obsahuje nejméně tyto záběry: foto zepředu, foto z profilu, snímek v širším kontextu zahrádky, a detaily plnovousu a náčiní (je-li). Samotná cesta za jedním či dvěma trpaslíky se proplácí do vzdálenosti 100 km, při větším počtu trpaslíků či spojení s dalšími objekty libovolně daleko. Pořízené fotky trpaslíků musí být užitečné v článcích (tj. alespoň jedna ze sady), proto neproplácíme opakované výjezdy za již kvalitně nafocenými trpaslíky. Pokud chcete proplatit cestu za trpaslíkem který článek nemá, založte alespoň pahýl -- doporučenou strukturu najdete ve Wikiprojektu Trpaslíci

Odhad nákladů[edit]

Očekáváte stovky levných úhrad za měsíc, nebo dvě velké pálky za rok? Na kolik peněz tak asi může vyjít nafocení všeho co by šlo (pokud existuje nějaký konečný limit), a na jak častý přísun nového materiálu se můžeme těšit?

Trpaslíci se necházejí nejčastěji v pohraničí, avšak jsou vcelku blízko sebe. Můžeme tedy očekávat že se za jednodenní cestu dají nafotit minimálně tři (což ostatně podporuje i 100 km limit na menší trpasliště). Vyjdeme-li z nákladů 350 Kč na typickou cestu, budou náklady na kompletní nafocení českých trpaslíků cca 25 000 Kč. Zapojí-li se polovina osazenstva Wikiprojektu Trpaslíci (tři z nás už vyjádřili předběžný zájem), bude nafocení hotové za tři sezóny, první rok se tedy dá odhadnout útrata tak 8 000 Kč.

Další věci[edit]

Jsou nějaké další věci kromě proplácení cest, které od sdružení Wikimedia potřebujete?

Pro přípravu detailní metodologie pro katalog náčiní bude velmi vhodné podniknout několik konzultací se světoznámou expertkou "Sněhurkou", která poskytuje rady na audiotextové lince poskytované firmou Erika s.r.o. za 32 Kč/min. Pro zajištění úspěchu projektu prosím o i proplacení těchto nepochybných nákladů.

Garant[edit]

Kdo se bude o téma starat? To typicky zahrnuje komunikaci s přispívajícími, schvalování příspěvků a poskytování zpětné vazby.

No přece já!
(a třeba taky někdo další)