Wikimedia Czech Republic/Mediagrant/cesty do více témat

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search

Přestože cesty v MG mohou zároveň pořizovat fotky (i jiné věci) do více témat najednou, současný tracker to neumí vzít v úvahu. Tato stránka popisuje, jak tenhle nedostatek obejít, než to umět bude.

Nafotil jsem něco do více témat, jak na to?[edit]

Zadejte cestu do trackeru a do poznámky napište, jakých všech témat se cesta týká. Přehled nafocených věcí popište v polích Odkazy na soubory a Popis tak, aby garanti jednotlivých témat pochopili, co patří k čemu – např. „Dolní Pertoltice“, „PR Trčkovská louka“ apod. (PR = přírodní rezervace). Pokud jedno téma převládá, přiřaďte tiket k němu; jinak je jedno k jakému.

Jsem garant a přistál mi tu tiket s popiskem, že je do více témat[edit]

Zhodnoťte tiket z hlediska svého tématu. Napište přínos cesty v % do pole "poznámky garanta". Nyní se podívejte, jaká další hodnocení tam ještě jsou:

Jsou tam už popsaná hodnocení všech témat, ve kterých by tiket měl být[edit]

Výborně. Nastavte tiketu stav „schváleno“, sečtěte celkový přínos v % podle obecných pravidel Mediagrantu (body 6 a 7) a napište ho do pole Ohodnocení. Tiket přiřaďte do tématu, kam podle vás patří největší částí.

Ještě tam nejsou hodnocení ze všech témat[edit]

V tomto případě nejdřív odhadněte, jestli vaše téma jasně převažuje nad ostatními tématy.
  • Pokud vaše téma převažuje, nemusíte už tiket předávat dalším garantům a můžete ohodnotit přínos ostatních témat sami. Přitom posuzujte nejen kvalitu fotografií a obecné náležitosti jako např. šablonu Mediagrantu nebo využití v článcích, ale i dodržení pravidel specifických pro jednotlivá témata (např. grant FČO požaduje aspoň 4–5 fotek z každé vesnice, zatímco projekt Lidová architektura žádný minimální počet nemá, ale požaduje, aby aspoň některá fotka ukázala i okolí památky). Přínos tématu napište v % do pole "poznámky garanta".
Po ohodnocení všech ostatních témat spočítejte celkový přínos v % podle obecných pravidel a zapiště jej do trackeru. Tiket přesuňte do stavu Schváleno.
Pokud jste jen za své téma ohodnotili přínos cesty aspoň na 80 %, pak nemusíte vyhodnocovat ostatní témata podle jejich pravidel. Pouze se přesvědčte, že fotograf uváděné objekty skutečně vyfotil, a celkový přínos cesty nastavte na 100 %.
Výjimka pro rok 2013: Jedudědek smí vyhodnotit celý tiket sám, i když jeho téma není jasně převažující, ale samo o sobě stačí k přiznání téměř 100 %. Po roce toto vyhodnotíme a buď zavedeme do pravidel, nebo zrušíme.
  • Pokud vaše téma nepřevažuje, nechte prosím tiket ve stavu "k posouzení" a přehoďte ho do tématu, ve kterém ještě hodnocení nemá (pozor, po tom co to uděláte, můžete ztratit právo ho editovat, takže se předtím ujistěte, že jste s ním skončili).
V obou případech prosím pošlete mail ostatním garantům tiketu, aby věděli, že někdo fotil pro jejich téma (v prvním případě je to vysloveně nutné, protože se to z trackeru nedozví).