Jump to content

Fundacja Wikimedia/Dyrektor Zarządzający

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation/Chief Executive Officer and the translation is 100% complete.


Chief Executive Officer

The Chief Executive Officer is the senior staff officer of the Wikimedia Foundation, overseeing the operations of the Foundation and its professional staff. The Chief Executive Officer reports to the Board of Trustees and is supported by the Office of the CEO.

The CEO is responsible for running the business side of the Wikimedia Foundation, engaging with communities to inform decision making, and representing the Wikimedia Foundation to the broader public.Maryana Iskander została dyrektorem generalnym (CEO) Fundacji Wikimedia w styczniu 2022 roku.


Maryana dołączyła do Wikimedia Foundation po dziesięciu latach pracy jako dyrektor generalna Harambee Youth Employment Accelerator, przedsiębiorstwo społeczne non-profit skupiające się na tworzeniu afrykańskich rozwiązań w celu rozwiązania globalnego kryzysu bezrobocia wśród młodzieży. Pełniła również funkcję dyrektora operacyjnego w Planned Parenthood Federation of America, ruch społeczny prowadzony przez wolontariuszy.

Maryana urodziła się w Kairze w Egipcie, zanim wyemigrowała z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. Od tego czasu mieszkała i studiowała w Stanach Zjednoczonych i Europie, zanim osiedliła się w RPA.

Jej karierę kształtowała praca, która łączy ludzi, wpływ i technologię, aby pokonać bariery i zwiększyć dostęp do możliwości.Office of the CEO

Nadee Gunasena

Chief of Staff & Director of Executive Communications

Margo Lee

Deputy Chief of Staff

Praca Biura Dyrektora Generalnego

Biuro dyrektora generalnego wspiera dyrektora w jego roli, współpracując z każdym działem Fundacji i z Radą Urzędową. Regularnie spotyka się z członkami społeczności na konferencjach społecznych i rozmowach 1:1. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej pracy lub chcesz się z nami skontaktować, skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszych poszczególnych stron rozmowy na Meta lub poczty e-mail.

Nasza bieżąca praca obejmuje:

Planowanie wieloletnie

Roczne planowanie Fundacji jest oparte na wieloletnich i wielopokoleniowych strategiach. Biuro dyrektora generalnego współpracuje z liderami w całej organizacji, ruchu i społeczeństwie, aby zaangażować się w trzy obszary planowania, które uważamy za niezbędne do rozwoju naszej misji w wieczności.

Plan roczny

Każdego roku Fundacja publikuje Plan Roczny, który podsumowuje naszą pracę w czterech kluczowych celach. Biuro CEO zarządza i prowadzi proces planowania, który obejmuje rozmowy ze społecznością w celu wysłuchania pomysłów i opinii.

Sprawy Zarządu

Biuro dyrektora generalnego oferuje pomoc Zarządowi Nadacji Wikimedia i zapewnia wsparcie na poziomie wykonawczym.