Jump to content

Wikimedia Foundation elections/2021/2021-08-18/2021 Voting Opens/Short/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/2021-08-18/2021 Voting Opens/Short and the translation is 100% complete.

Głosowanie w wyborach do Rady Powierniczej WMF jest już otwarte. Kandydaci ze społeczności zostali poproszeni o zgłoszenie swojej kandydatury. Po trwającym trzy tygodnie okresie zgłoszeń, w wyborach wystartuje 19 kandydatów.

Społeczność Ruchu Wikimedia ma możliwość głosowania na wybór części powierników. Głosując, pomożesz zidentyfikować tych ludzi, którzy mają cechy, które najlepiej służą potrzebom ruchu przez kilka następnych lat. Oczekuje się, że Rada Powiernicza wybierze czterech kandydatów, którzy zdobyli najwięcej głosów do pełnienia funkcji powierników w kolejnej kadencji. Głosowanie kończy się 31 sierpnia 2021 roku.

Rada Powiernicza Fundacji Wikimedia nadzoruje działania Fundacji. Członkowie Rady chcą wprowadzić do swojego składu szerszy zestaw kompetencji i zwiększyć różnorodność. Podzielili się swoimi opiniami co do oczekiwanego zestawu umiejętności nowych członków.

Dowiedz się więcej o kandydatach. Dowiedz się więcej o Radzie Powierniczej. Zagłosuj.

Przeczytaj całe ogłoszenie.

Z wyrazami szacunku,

Komisja Wyborcza