Jump to content

Посади в Раді, що обираються афіліатами/2019/Номінації/Користувач:Yithello

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Affiliate-selected Board seats/2019/Nominations/User:Yithello and the translation is 100% complete.
Picture of the candidate

Ім'я:

Юрій Чернецький

Ім'я користувача Вікімедіа:

Yithello

Запитання для всіх кандидатів - Запитання лише до цього кандидата, які не стосуються інших кандидатів

Програма кандидата

Привіт! Я з України. У грудні 2018 року я почав розширювати вміст україномовного Віківерситету. Цей розділ було створено ще у 2007 році на платформі Бета-Віківерситету. Але на листопад 2018 року він все ще не був добре наповнений відповідними матеріалами. У той же час я зустрівся з терміновою необхідність перекладу довідкових матеріалів. Тож я почав переклад вікіконтенту українською мовою, що стосується Віківерситету.

Нещодавно на своїй сторінці я отримав повідомлення від Elitre (WMF). Це була пропозиція, яку я некоректно прочитав. Це моя помилка. Я зрозумів цю пропозицію так, наче мені пропонують подати свою кандидатуру до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Я зіткнувся з цією пропозицією за день до початку Великодніх свят. Тож я не мав багато часу розібратися з суттю пропозиції. Кінець кінцем, до 30 квітня лишалося небагато. Лише за кілька годин до святкувань тисячоліття, я створив цю сторінку своєї заявки. Сьогодні я про це не жалкую.

Я зацікавлений в тому, що українська мова може стати активною у списку пропозицій для перекладу в інструменті перекладу. Хоча я особисто не розмовляю англійською, весь текст англійською написаний тут мною без жодної допомоги. Я використовую певний алгоритм, що буде ефективним для кожної людини. Я буду радий поділитися цим алгоритмом з усіма вікіпедистами світу.

Резюме

Я приєднався до україномовної Вікіпедії 24 жовтня 2014 року з території України. Тут в колі моїх інтересів від самого початку була математична дисципліна. Темою, що особливо мене зацікавила, було не розкриття біографій математиків моєї країни 20-го століття. Зрештою, є капітальна нестача джерел на цю тему моєю рідною мовою, тобто українською. Однак, згідно з традицією європейської математичної думки, ця тема розвивалася з другої половини дев'ятнадцятого століття. Тому Вікіпедія європейськими мовами містить великий масив статей на цю тему. На додачу, цей тематичний матеріал характеризується множиною спеціальних термінів, як, відповідно, не мають аналогів українською мовою. Це далі ускладнює переклад таких статей українською.

Від мого приходу у Вікіпедію у 2014-му, я постійно шукаю вихід з цієї ситуації. Пробував різні підходи для вирішення цих складних проблем. Я знайшов один метод, що базується на самих статтях Вікіпедії. Не знаючи більшості інших мов, я мусив перекладати тексти з допомогою Google-перекладача. Виявилося, що весь процес дуже простий у роботі. Це може відносно просто допомогти багатьом звичайним користувачам Вікіпедії.

Це може дуже прискорити розвиток усіх вікіпроектів різними мовами у малих спільнотах активних користувачів. Я радий допомогти усім цим спільнотам, що розвиваються, заповнити контентом їхні мовні вікіпроекти. Оскільки, на прикладі нашої україномовної Вікіпедії, я знаю, як важливо це для кожної окремої спільноти вікі.

Відповідність критеріям

Я вільно розпоряджаюся своїм часом. Без жодних обмежень, я зможу привертати увагу до потреб багатомовної спільноти вікі.

Підтримка