Категорија:Грантови на Фондацијата Викимедија

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Category:WMF grants and the translation is 100% complete.

Страници со грантови на Фондацијата Викимедија во соработка со подружни организции, како средства за приредување и финансирање проекти и настани и приопштување за нив под водство на поединци и подружни организации во рамките на Викимедииното движење.

Subcategories

This category has the following 3 subcategories, out of 3 total.

*

G

P