Jump to content

Vzdělávání/Novinky/únor 2022/Open Foundation West Africa rozšiřuje otevřené hnutí s UHAS

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Open Foundation West Africa rozšiřuje otevřené hnutí s UHAS

Napsal(i): Kaffzz
Shrnutí: V rámci cíle OFWA rozšířit dosah otevřeného hnutí v západní Africe bylo uzavřeno partnerství s Univerzitou zdravotnictví a příbuzných věd s cílem seznámit studenty s Wikipedií a jejími sesterskými projekty.
Kanály sociálních médií nebo hashtagy: @ofwafrica on Facebook, Instagram and Twitter

Nadace Open Foundation West Africa nadále rozšiřuje svá chapadla v celém subregionu se záměrem podporovat aktivity otevřeného hnutí.

V průběhu let jsme navázali spolupráci s univerzitami, technickými institucemi a dalšími vzdělávacími zařízeními, abychom mimo jiné oslovili co nejvíce lidí a posílili tak otevřenou činnost. Máme více než deset (10) středisek napříč regiony v Ghaně. Mezi těmito centry jsme založili kluby na University of Ghana, Ashesi University, University of Cape Coast a Kwame Nkrumah University of Science and Technology.

V naší snaze oslovit více studentů jsme nadšeni, že se nám podařilo navázat partnerství s Univerzitou zdravotnických a příbuzných věd (UHAS) v Ho v regionu Volta. Díky tomuto partnerství vznikne na škole wiki klub, který bude otevřený všem studentům se zájmem o Open a svět Wikimedia.

V rámci partnerství bude oddělení knihovny univerzity spolupracovat s wiki klubem, aby pomohlo s odkazováním a vyhledáváním článků na Wikipedii.

Jsme rádi, že nám takové vzdělávací instituce otevírají své dveře, protože naší základní vizí je přispívat velkou měrou k rozvoji dovedností na kontinentu pomocí otevřeného přístupu prostřednictvím poskytování školení a možností budování kapacit.