Глобальні блокування/Часті запитання

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Global blocks/FAQ and the translation is 100% complete.

Що таке глобальне блокування?

Глобальне блокування — це інструмент, який дозволяє стюардам заблокувати проблемні IP-адреси чи діапазони IP у всіх проєктах Фонду Вікімедіа (крім Мета-вікі), щоб зупинити чи зменшити обсяг вандалізму , спаму чи іншої неналежної поведінки, яка шкодить нашим сайтам.

Гаразд, але я не знаю, чому мене заблокували. Можете мені допомогти?

Ті, на кого впливає IP-блокування, отримають повідомлення з даними про блокування, а саме: заблокована IP-адреса чи діапазон, початок блокування, кінець блокування, користувач, який здійснив блокування, ідентифікатор блокування і причина. Будь ласка, уважно перегляньте ці дані.

Глобальні блокування не стосуються Мета-вікі, хоча стюарди, які виконують глобальні блокування, можуть також опціонально заблокувати IP і на Меті. Інколи це також вимикає доступ до вашої сторінки обговорення.

Якщо ви не зробили нічого поганого, а вас заблоковано, це могло статися тому, що ваш інтернет-провайдер присвоїв вам динамічну IP-адресу, яку ми раніше заблокували, або ваша IP входить у заблокований нами діапазон, найімовірніше через те, що хтось інший порушував правила, використовуючи цю IP чи цей діапазон; або ж ви використовуєте відкритий проксі.

Хоча глобальні блокування застосовуються лише до IP-адрес або IP-діапазонів, залежно від конфігурації глобального блоку, зареєстровані користувачі, які використовують цей IP або CIDR, також можуть втратити можливість редагувати наші сайти.

Що ви можете зробити:

Будь ласка, переконайтеся, що ви не використовуєте (або вже вимкнули) відкриті проксі, VPN чи подібні служби, і спробуйте зробити редагування ще раз. Якщо це не спрацювало, спробуйте наступне

 • Ви можете розмістити запит на розблокування в Unblock Ticket Request System. Якщо у вас є обліковий запис, переконайтеся, що у ваших налаштуваннях користувача вказано і підтверджено дійсну електронну пошту.
 • Ви можете надіслати стюардам електронного листа (або листа на stewards@wikimedia.org). У свій лист скопіюйте, будь ласка, повідомлення про помилку чи блокування, яке ви бачите, і додайте свої ремарки.
 • Якщо ви зареєстрований користувач й у вас збереглася можливість редагувати Мета-вікі:
  • Ви можете попросити на сторінці Steward requests/Global, щоб глобальне блокування було змінене або вимкнене.
  • Ви також можете попросити на Steward requests/Global permissions про виключення з глобального IP-блокування.
 • Якщо ви не зареєстровані, ви можете подати запит на створення облікового запису для вас, зв'язавшись зі стюардами (stewards@wikimedia.org) або через локальну вікі (наприклад, скориставшись інтерактивною формою Request an Account в англійській Вікіпедії); вам слід надати бажане ім'я користувача і дійсну робочу адресу електронної пошти, на яку буде надіслано рандомний пароль, згенерований системою.

Особливі випадки

 • Відкриті проксі, вузли виходу Tor, тунелі VPN та інші сервіси анонімності: Блокування усіх цих сервісів входить до політик Вікімедіа (див. Без відкритих проксі) через небезпеку зловживання. Якщо вам треба використовувати один з них (наприклад тому, що у вашій країні цензура), будь ласка, скористайтеся викладеною угорі процедурою.
 • Блокування, виконані Фондом Вікімедіа: Блокування, виконані офісом Фонду Вікімедіа, будь-яким з його відділів чи працівників, може бути змінене чи зняте лише самим Фондом Вікімедіа (див. офісні дії). У цьому випадку напишіть, будь ласка, електронною поштою на ca@wikimedia.org або legal@wikimedia.org. Лише вони можуть відповідати на будь-які запитання чи скарги на ці типи блокувань.

Мені дали виключення з глобального IP-блокування, але я все ще не можу редагувати

 • Зверніть, будь ласка, увагу, що виключення з глобального IP-блокування дозволяє вам обійти лише глобальні блокування IP. Якщо ваша IP-адреса чи IP-діапазон заблоковані ще й локально, то надане виключення з глобального IP-блокування не позбавить вас від нього; вам слід окремо просити про виключення з локального IP-блокування.

У мене залишилися запитання, де я можу їх поставити?

Ви можете ставити подальші запитання або надсилати запити через форму зв'язку зі стюардами. Будь ласка, надавайте усю релевантну інформацію.