Image filter referendum/FAQ/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Референдум закінчився 30 серпня 2011 року. Голоси більше не приймаються.
Результати будуть анонсовані 1 вересня 2011 року.

Референдум про фільтр зображень

Організація

Перед вами добірка відповідей на найпоширеніші питання. Питання, що не увійшли до цього списку, а також дебати з приводу референдуму проводяться тут: Talk:Image filter referendum.

Яке призначення персонального фільтру зображень?[edit]

Персональний фільтр зображень дає змогу авторизованим та анонімним користувачам легко приховувати зображення, котрі вони не хотіли б бачити в проектах Wikimedia.

За яким принципом він створюються?[edit]

  1. Це лише опція. Весь контент Wikimedia за замовчуванням завантажується усіма браузерами, і лише після завантаження та спеціального запиту користувача, ця можливість буде застосована.
  2. Це персональна система. Всі зроблені Вами зміні будуть застосовані лише до Вас.
  3. За допомогою цієї можливості зображення не видаляються, а лише приховуються. Ви зможете будь-коли відновити всі приховані зображення з допомогою простої команди.
  4. Можливість має бути культурно-нейтральною та всеохопною.
  5. Ключовим до застосування фільтру є "принцип найменшого подиву".

Що таке "принцип найменшого подиву"?[edit]

Принцип найменшого подиву говорить про те, що користувачі ніколи не мають дивуватися зустрінутому на сторінках Wikimedia. Коли ви переходите на статтю про велоспорт, ви не очікуєте побачити зображення голих атлетів, а переходячи на сторінку про замки, не сподіваєтесь знайти там зображень, приміром, бондажу. Можливість приховувати зображення дасть вам можливість уникати таких випадків.

Як працюватиме фільтр?[edit]

Користувачі (як зареєстровані, так і анонімні) матимуть змогу обирати з завчасно визначених категорій зображень ті, що вони хотіли б приховувати на сторінках Wikimedia. Також вони матимуть змогу приховувати окремі зображення цих категорій, щойно вперше з ними зустрівшись. Ці рішення можуть бути відмінені у будь-який час. Зображені, відмічені для приховування, можуть бути повернуті за допомогою простої команди.

Які зображення стануть приховуваними?[edit]

Приховувані зображення будуть розбиті на кілька категорій. Спільнота вирішить, якою має бути структура та зміст останніх.

Що лягло в основу створення персонального приховування зображень?[edit]

Рада Фонду Wikimedia вже зробила в травні цього року запит у Фонд і спільноту на розробку та реалізацію цієї функції для включення у всі проекти Wikimedia, як рішення проблеми зі спірним контентом.

Це рішення є реакцією Ради на "the Report on Controversial Content" (укр. Звіт про Спірний Контент) який було впроваджено влітку минулого року, щоб допомогти Раді та спільноті зайнятися проблемами, які пов'язані з цим типом контенту проектів Wikimedia. Питання довго обговорювалося. Введення такої функції як персональний контент-фільтр було лише однією з рекомендацій з цього приводу. Фонд зробив рішення оглянути реакцію редактора на цю функцію шляхом референдума.

Як ця функція впливатиме на зміст рішень, що приймаються на проектах Wikimedia?[edit]

Не матиме жодного впливу. Ця функція не буде визначати контент, що буде з'являтись на Wikimedia сторінках. Рішення щодо контенту прийється лише Wikimedia спільнотою, згідно поточної політики та керівних принципів. Функція персонального контент-фільтру (Personal Image Hiding) просто надає читачам і іншим користувачам можливість ховати від перегляду контент таким чином, який відповідає їх особистим уподобанням.

Навіщо це впроваджується?[edit]

Функція впроваждується для того, щоб підвищити рівень задоволеності користувачів проектів Wikimedia. Таким чином, очікується підвищення користування проектами Wikimedia по всьому світу. Оскільки ця особливість розширює вибір деяких людей, без негативного впливу на можливості вибору інших, це дозволяє нам обслуговувати наших читачів та інших користувачів більш відповідально.

Чи не є персональна можливість приховування зображень формою цензури?[edit]

Ні. Можливість лише впливає на режим відображення у тих, хто нею користується, і лише в обраних ними рамках. Вона не впливає на жодних інших користувачів, тож увесь спектр матеріалів Wikimedia завжди буде доступним до кожного користувача, що захоче ним скористатися. Ніякому вмісту проектів Wikimedia не загрожує видалення внаслідок цієї можливості, навіть для тих, хто активує її. Обраний контент буде лише тимчасово прихованим від них.

Яка природа питань, що будуть поставлені на цьому референдумі?[edit]

Розробка персонального фільтру зображень знаходиться на ранній стадії. Попередню роботу над особливостями можна переглянути на mw:Personal image filter. Вона заснована на деяких засадах. Перед тим як ми продовжимо будь-які наступні розробки, ми зацікавлені в отриманні Ваших поглядів із урахуванням відносності значення цих засад. Цей зворотній звязок буде визначати напрям майбутніх розробок, що будуть введені за повної участі спільноти.