Jump to content

Edit-a-thon k Mezinárodnímu dni uprchlíků 2022

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page International Refugee Day Edit-a-thon 2022 and the translation is 100% complete.
Main pageParticipantsArticle listsResults


Edit-a-thon k Mezinárodnímu dnu uprchlíků
20.-26. června 2022

U příležitosti Světového dne uprchlíků, který připadá na 20. června, pořádá Wikimedia Srbsko celosvětovou editační akci, v rámci které budou dobrovolníci na Wikipedii po celém světě psát a vylepšovat články na témata související s probíhající uprchlickou krizí, lidskými právy uprchlíků, filmy a knihami o zkušenostech uprchlíků atd. Uprchlíci jsou nejen nuceni opustit vše, co mají a vydat se vstříc neznámému, ale na své cestě denně čelí také diskriminaci, xenofobii a různým formám násilí. To škodí zejména dětem a ženám z řad uprchlíků. Šířením bezplatných znalostí o problémech a překážkách, kterými uprchlíci procházejí, je naším cílem bojovat proti stigmatizujícím předsudkům a diskriminaci a snížit společenský odstup vůči nim.
Zveme vás, abyste se připojili k této aktivitě u příležitosti Světového dne uprchlíků a zvýšili povědomí o problémech, kterým uprchlíci denně čelí. Doporučujeme vám, abyste se spojili s nevládními organizacemi a institucemi, které se ve vaší zemi věnují problematice uprchlíků, a představili jim Wikipedii a další platformy Wikimedia.