Meta:Babylon/překlady/noví překladatelé/dokumentace

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Meta:Babylon/Translations/New translators/Documentation and the translation is 100% complete.

Zpět na vstupní stránku

Překládání dokumentace

Dokumentace na stránkách Wikimedia je jak o nástrojích, které editoři používají, tak o tom, jak hnutí funguje. Je důležité, aby byla k dispozici v jazycích editorů, aby mohli lépe fungovat. Dokumentace o nástrojích a způsobu hostování funkce wiki je na MediaWiki.org. Dokumentace o hnutí je hostována zde na wiki, kterou nazýváme Meta.

Můžete se zaregistrovat pro oznámení na Special:TranslatorSignup. Některé požadavky jsou také zasílány v [mail ma listist Wikimedia Translators e-mailové komunikaci]. Najdete také starší nepřekládaná technickou dokumentaci. Chcete-li překládat do svého jazyka, zadejte kód jazyka pro váš jazyk.

Pokud nejste obeznámeni s technickými termíny Wikimedia, existuje glosář, který může vysvětlit mnoho z nich. Nápověda:Extension:Translation/Translation Example je úvodem k rozšíření Translate s příklady.

Pokud potřebujete pomoc, můžete o ni požádat zde:

Podporované jazyky na Meta vám mohou pomoci najít jiné editory, kteří překládají texty o hnutí Wikimedia do vašeho jazyka.

Podporované jazyky na MediaWiki.org vám mohou pomoci najít jiné editory, kteří překládají softwarovou dokumentaci do vašeho jazyka.