Talk:Wikimedia Czech Republic/Projekt Vědecká a odborná fotografie

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search

Odkaz s nadstránky[edit]

Proč sem nevede žádný odkaz z nadstránky Wikimedia Czech Republic? A proč to není mezi granty na Granty Wikimedia Foundation 2009-10? --Kychot 07:05, 24 February 2009 (UTC)

Odkaz se nevede proto, že nevím jak odkázat. Pokud máš nějaký nápad, můžeš to provést. Mezi granty, není proto, že dochází zatím k přípravě (upravují se postupy, počítají se investice). Možná si něco viděl na interní. To ale není koncová verze, to byl, jen počáteční koncept.--Juan de Vojníkov 08:15, 24 February 2009 (UTC)

Formáty[edit]

Malá technická: Fotografie by (…) JPEG, PNG, SVG nebo GIF by chtělo změnit na Obrazové materiály by (…) JPEG, PNG, SVG nebo GIF. nebo Fotografie by (…) JPEG, podle toho, jestli jde o fotky, nebo i nějaké animace či schémata. Jinak projekt zní velmi zajímavě a dle svých možností se pokusím odbornou fotografií zůčastnit. :) — Jagro (cs.wiki) 23:18, 2 August 2009 (UTC)

Trochu jsem to pozměnil. Stěžovalo si na to více lidí. Je to takhle lepší?--Juan de Vojníkov 05:46, 3 August 2009 (UTC)

Ocenění[edit]

Ahoj, líbí se mi to proncipielně i vyhotovením moc. Myslíš, že by bylo možný nalinkovat nějakou existujuící děkovnou šablonku a případně její použití v praxi (do textu grantového projektu)? (Pravděpodobně takovou použil někdo už před tímto projektem). Případně vytvořit nějakou šablonku jako příklad.

Využiju toho a text tohoto grantu, šablonku a link na jeho využití pak se svým komentářem předám Honzovi Kolářovi, který je u nás na Institutu zodpovědnej za mediální komunikaci ... a před časem jsem s ním už předběžně na toto téma mluvil.

Myslím, že pro náš ústav jsou peníze z grantíku bezpředmětný (třeba by jsme je mohli darovat i zpět, to nevím a netvrdím, ale zdá se mi to), ale ta šablonka může být úhelným kamenem. Vědecké pracoviště mají od jistého stupně svých úspěchů na rozvoji svého renomé (mezinárodním, ale v poslední době s ohledem na kauzu financování vědy také i domácím) zájem, na čemž se dá stavět.--Reo On|+|+ 19:07, 6 August 2009 (UTC)

No šablonky již existují:
  • commons:Template:Fotothek-License
  • commons:User:Merops/ImageInfo. Nicméně já si myslím, že by bylo záhodno si vytvořit jednu univerzální šablonku, kde by se měnily jen proměnné, tak chvíli vyčkej. Jinak co se týče těch peněz, tak nevím jak jsi to pochopil. Popravdě nevím, jak bych na Vás z grantu uvolnil peníze. Maximálně můžem vycucat poděkování - což samozřejmě uděláme.--Juan de Vojníkov 18:31, 7 August 2009 (UTC)

Lokomotiva[edit]

Někdy v říjnu nebo listopadu bude možnost během rekonstrukce nafotit rozebranou parní lokomotivu v Jindřichově Hradci. Chce to vyslat aspoň jednoho schopného fotografa s rozumným vybavením a taky jednoho šotouše, který se trochu orientuje v problematice. Podrobnější informace a kontakt dodám později. --egg 11:56, 7 August 2009 (UTC)

O tomhle jsme už jednou mluvily a musím se opravdu zamyslet, jestli se na to ten grant dá uvolnit.--Juan de Vojníkov 18:33, 7 August 2009 (UTC)

Nevím na co už, když ne na tohle. Je to odborná záležitost, řekl bych vysoce fotogenická, zajímavá i pro lidi mimo obor, navíc ilustrativní pro různé věci na projektech. Inu, promysli to. --egg 20:17, 7 August 2009 (UTC)

Jo, já myslím, že části staré lokomotivy jsou odbornými fotkami. Existují už nějaké fotky na toto téma na Commons? Prosím dodat datum a kontakt s dostatečným předstihem. Bylo by fajn, kdyby se ti podařilo to focení předjednat. Pokusil bych se domluvit jednoho fotografa šustoše a ostatní místa bych obsadil formou inzerátu na Wikipedii.--Juan de Vojníkov 07:09, 10 August 2009 (UTC)