Jump to content

Šablona:VRT/Dobrovolnictví

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Template:VRT/Volunteering and the translation is 100% complete.

Tým VRT vždy vítá nové dobrovolníky, kteří jim pomohou s odpovědí na vstupenky. Nicméně k zajištění kvality služeb a vzhledem k důvěrné povaze práce existuje výběrové řízení.

VRTS administrátoři jsou skupinou vysoce důvěryhodných a zkušených dobrovolníků, kteří posuzují vaši žádost, o připojení k týmu VRT. Při posuzování aplikace se seznámí s vaší prací na projektech Wikimedia, aby se ujistili, že jste vhodní jako doplněk k týmu VRT. Trvá proto nějakou dobu, než obdržíte odpověď týkající se vaší žádosti.

Jak se mohu stát dobrovolníkem?

Máte-li zájem o dobrovolnictví, přečtěte si prosím VRT- nábor o tom, co práce přináší. Neváhejte se připojit k #wikimedia-vrtpřipojit se a položit jakékoli dotazy, které byste mohli mít ohledně Wikimedia Volunteer Response Team (dobrovolnický tým odpovědi). Před přihlášením se ujistěte, že vám nechybí:

Před odesláním přihlášky si prosím přečtěte seznam front a požádejte o všechny fronty, u kterých si myslíte, že byste jim mohli pomoci.

Poznámky
  • Tým OTRS se zajímá zejména o uživatele, kteří jsou pověřeni jakýmikoli speciálními nástroji na místních projektech (sysop, byrokrat, kontrolor atd.), ačkoliv to není absolutní požadavek.
  • Přidejte také odkazy na příspěvky v helpdesku, diskusních stránkách nebo jiných diskusích, které považujete za relevantní.
  • Velmi oceňované jsou i jiné jazykové dovednosti než angličtina. V jazykových frontách je nezbytná další pomoc a rádi bychom věděli, zda jste schopni pomoci v jiném jazyce.
  • Pokud již máte přístup k VRTS a chtěli byste získat přístup k dalším frontám, obvykle se nemusíte přihlašovat. Místo toho se zeptejte na Žádost správce na vrt-wiki.
  • Fronty povolení: uživatelé, kteří již mají silné znalosti a zkušenosti s otázkami autorských práv, jako jsou administrátoři nebo recenzenti licencí na Wikimedia Commons, jsou vysoce oceněni a zváni k dobrovolnictví. Uživatelé bez těchto dovedností by místo toho měli požádat o informační fronty.
Německy mluvící dobrovolníci

Pokud se chcete přihlásit do fronty s informacemi v němčině, přihlaste se prosím místně podle pokynů na de:Wikipedia:Support-Team#Mitarbeit im Support-Team.

Nizozemsky mluvící dobrovolníci

Pokud byste se chtěli přihlásit do fronty info-nl, podejte prosím níže a zašlete e-mail na adresu contact-nl@lists.wikimedia.org. Tým vyhodnotí vaši žádost.