Jump to content

Ukrayna Kültürel Diplomasi Ayı 2021

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2021 and the translation is 100% complete.

Ukrayna Kültürel Diplomasi Ayı

10 Şubat - 10 Mart 2021    

[Sosyal medya: #UCDMonth] · [Bağlantı: ucdm.wikimedia.org.ua]    Ukrayna'nın kültürünün Vikipedi'de kapladığı yeri geliştirmek için kurulan yazma etkinliğine hoş geldiniz!


  • Ne: Bu, Ukrayna kültürünün Vikipedi'deki ele alınışını güçlendirmek için olabildiğince fazla sayıda dilde madde oluşturma ve geliştirmeye teşvik eden bir yarışmadır. Odaklanılacak maddeler yarışmanın Ukrayna'daki yerel organizatörleri tarafından verilmiştir. Kazananlara ödüller dağıtılacaktır.


  • Ne zaman: Yarışma 10 Şubat 00.01'den (UTC) 10 Mart 2021 23.59'a (UTC) kadar sürecektir.


  • Nasıl: Yarışma çok basitçe 4 adımdan oluşuyor: Üstünde çalışacağınız maddeleri seçin → Çalışmalarınız için puan kazanın → Olabildiğince fazla puan kazanmayı hedefleyin → Katkılarınız için ödüllendirilin!


  • Kim: Ukrayna kültürü ile ilgili maddeleri yazmaya ve/veya çevirmeye herkes katkıda bulunabilir. Herhangi bir dildeki Vikipedi'de hesabı bulunan her Vikipedist yarışmaya katılabilir. Katılmak için Katılımcılar listesine kayıt yapmanız gereklidir. Ukraynaca Vikipedi'ye katkı yapacak katılımcılar diğerlerinden ayrı bir şekilde puanlandırılacaktır. — Daha fazla detay için Ukraynaca Vikipedi'deki sayfasına bakın.


  • Neden: Yarışma, Vikimedya Ukrayna tarafından Ukrayna Enstitüsü ve Ukrayna Dışişleri Bakanlığı ortaklığıyla organize edilmiştir. Vikipedi'de her konudan madde eksikliği bulunuyor ve bu yarışma ile birlikte Ukraynalılar için önemli olan kültürel fenomenlerle ilgili maddeleri geliştirmeyi ümit ediyoruz. Ukrayna kültürü ile ilgili Vikipedi maddelerini ve Vikipedi'deki genel ele alınışını geliştirmek, okuyucularımızın yüksek kalitede bilgi bulabilmesinde önemlidir.