VisualEditor/Newsletter/2020/August/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2020/August and the translation is 96% complete.

Editing news 2020 #4

Przeczytaj w innym językuLista subskrybujących ten wielojęzyczny newsletter

Narzędzie do odpowiadania

Liczba komentarzy wysłanych przez narzędzie do odpowiadania od marca do czerwca 2020. Opublikowano ponad 7 400 wypowiedzi za pomocą tego narzędzia.

Narzędzie do odpowiadania jest już dostępne jako funkcja eksperymentalna w Wikipediach w języku arabskim, holenderskim francuskim i węgierskim od 31 marca 2020. Pierwsza analiza pokazała pozytywne rezultaty.

  • Więcej niż 300 edytujących korzystało z narzędzia do odpowiadania w tych wersjach językowych Wikipedii. Wysłali oni ponad 7 400 odpowiedzi podczas badanego okresu.
  • Spośród ludzi, którzy wysyłali odpowiedzi za pomocą narzędzia do odpowiadania, około 70% korzystało z niego wiele razy, a około 60% korzystało z niego w przeciągu kilku dni.
  • Komentarze o tej funkcji użytkowników Wikipedii są pozytywne. Jeden z nich, أعتقد أن الأداة تقدم فائدة ملحوظة؛ فهي تختصر الوقت لتقديم رد بدلًا من التنقل بالفأرة إلى وصلة تعديل القسم أو الصفحة، التي تكون بعيدة عن التعليق الأخير في الغالب، ويصل المساهم لصندوق التعديل بسرعة باستخدام الأداة. ("Sądzę, że to narzędzie ma znaczny wpływ; oszczędza czas na umieszczanie odpowiedzi, podczas gdy klasycznym sposobem trzeba przewinąć się do przycisku Edytuj dla sekcji lub strony, które znajdują się daleko od komentarza, na który chce się odpowiedzieć. Użytkownik łatwo też przechodzi do pola edycji.")[1]

Zespół Editing wprowadził narzędzie do odpowiadania jako funkcję eksperymentalną na ośmiu wersjach językowych Wikipedii na początku sierpnia. To Wikipedie w językach chińskim, czeskim, gruzińskim, serbskim, kurdyjskim Sorani, Szwedzkim, chorwackim i koreańskim. Jeżeli chcesz korzystać z narzędzia do odpowiadania na swojej wiki, zgłoś się na stronie User talk:Whatamidoing (WMF).

Narzędzie do odpowiadania nadal jest rozwijane. Zgodnie z życzeniem użytkowników Wikipedii w języku holenderskim i innych, będzie można zmieniać opis zmian. (Domyślny opis zmian to "Odpowiedź".) Dostępna jest funkcja "ping" (przywoływania) w trybie wizualnym narzędzia do odpowiadania. Ta funkcja umożliwia wyszukiwanie nazw użytkowników. Na prośbę użytkowników Wikipedii w języku arabskim, każda wiki będzie mogła ustawić swój preferowany symbol wywoływania. Na życzenie społeczności z Wikipedii w języku japońskim i węgierskim, każda wiki może określić preferowany prefiks podpisu na stronie MediaWiki:Discussiontools-signature-prefix. Na przykład niektóre języki pomijają spację przed podpisami, a inne mogą chcieć dodawać kreskę lub spację niełamliwą.

Nowe wymagania co do podpisów użytkowników

Następny: Narzędzie do zaczynania dyskusji

Następnie, nasz zespół będzie pracować nad narzędziem do szybkiego i łatwego rozpoczynania nowej sekcji dyskusji (wątku) na stronie dyskusji. Aby śledzić rozwój tego narzędzia, dodaj stronę New Discussion Tool do obserwowanych.

Whatamidoing (WMF) (dyskusja)