Wikimedia CEE Spring 2022

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia CEE Spring 2022 and the translation is 94% complete.
Outdated translations are marked like this.
Логотип Європейської весни
Логотип Європейської весни

Wikimedia CEE Spring 2022 — захід, який організований вікімедійцями та вікіпедистами із Центральної та Східної Європи з метою підтримати створення статей про кожну країну в регіоні в кожній з Вікіпедій регіону.

Метою Wikimedia CEE Spring є залучення місцевих сил, що володіють вільними знаннями, з метою накопичення та поширення інформації про історію, культуру, традиції та людей у кожному куточку регіону для підтримки взаємного визнання та розуміння і для підвищення кількості і якості доступних вільних знань про регіон CEE в глобальному масштабі.

Контекст і мета

У наш час регіон Центральної та Східної Європи пережив кілька невдалих весен, які привели до нерозуміння, конфліктів і розчарувань (наприклад, відставка Дубчека у квітні 1969 і придушення Празької Весни, ескалація конфліктів в Нагірно-Карабаській республіці навесні 1988, інтенсифікація придністровського конфлікту в березні 1992 року, початок блокади Сараєво в квітні 1992 року, початок війни на Донбасі в 2014 році, а також революція у Вірменії навесні 2018 року).

Сам захід відбуватиметься традиційно з 21 березня по 31 травня (місцеві конкурси можуть бути коротшими, залежно від планів місцевих організаторів). Протягом цього періоду часу, можна сподіватись, в усіх Вікіпедіях регіону, а також у багатьох за його межами, проходитимуть окремі конкурси з написання статей, які зосереджуватимуться на створенні з нуля і на значному покращенні вже наявних статей у різних категоріях, таких як історія, культура і видатні люди кожнісінької країни-учасниці з цього регіону. Більше інформації про теми статей можна отримати на сторінках зі списками статей.

Місцеві конкурси організовуються місцевими командами, і в кожній спільноті конкурс виглядатиме дещо по-іншому, щоб взяти до уваги місцевий контекст. Контактні дані локальних координаторів можна знайти на сторінці контактів. Локальні команди надають список статей про їхню країну, які вони хотіли б бачити всіма можливими мовами, і редактори з усіх інших країн створюють і значно редагують такі статті, в той час як учасники можуть писати статті на будь-яку тему, пов'язану з іншими країнами-учасницями цього регіону.

Чим більше учасників, тим веселіше! Якщо протягом цього конкурсу приєднаються якісь нові країни, місцевим організатором треба буде подумати над списком завдань — і розважатися!

Міжнародні організатори

Якщо ви зацікавлені у приєднанні до міжнародної команди, зконтактуйте з одним із волонтерів перелічених нижче. Ми завжди раді вітати нових членів в нашій команді! :-)

Ім'я Ім'я користувача Країна Організація
Кіріл Сімеоновскі Kiril Simeonovski Македонія "Спільні знання"
Мартіньш Бруненьєкс Papuass Латвія Група користувачів «Вікімедійці Латвії»
Філіп Копетцкі Philip Kopetzky Австрія Вікімедіа Австрія
Наталія Шафран-Козаковска Magalia Польща Вікімедія Польща
Masti Masti Польща Вікімедія Польща
Z. Blace Zblace Хорватія, Боснія і Герцоговина Хорватська, сербохорватська та багатомовні спільноти
Фарад Фаткуллін frhdkazan Росія Вікімедіа мовами народів Росії, Вікімедіа Росія, Татарська спільнота (WUG TAT) & Група тюркомовних учасників спільноти Вікімедіа (WUG TRK)

Блоги та соціальні мережі