Wikimedia Foundation elections/Board elections/2006/FAQ/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
2006 Wybory do Rady Powierniczej
Organizacja


Ogólne[edit]

Co jest rozumiane przez pojęcie projekt? Czy to oznacza jedynie edycje na wikipedii, etc?[edit]

"Projekt" odnosi się do któregokolwiek oficjalnego projektu Wikimedii. Wszytkie projekty można znaleźć na Pełnej liście projektów Wikimedii. Nie wliczają się w to wszystkie projekty używające softwaru MediaWiki, nie związane z Fundacją Wikimedia, ani projekty które nie były zatwierdzone, ani projekty które są przechowywane na serwerach fundacji, ale które nie sią oficjalnymi projektami przez specjalne zasady hostingu. Są oficjalne projekty które nie są obecne na wyżej wymienionej liście; koordynatorzy wyborów są odpowiedzialni za zajęcie się tymi specjalnymi przypadkami, za poradą osoby pełniącej funkcją Executive Director w fundacji. Całkowicie nieoficjalna wersja odpowiedzi na to pytanie: jeśli Steward może zmieniać ustawienia danego projektu, jest to projekt Wikimedii.

Główny namespace czy wszystkie namespace?[edit]

Ażeby móc głosować (lub ubiegać się o stanowisko), muszę mieć 400 edycji. Czy edycje do innych namespace także się liczą (np. Dyskusje)?

Zdecydowanie tak. Nie ma żadnych ograniczeń na namespace, w którym dokonujesz edycji. Możesz uwzględnić wszystkie namespace, wliczając w to: Wikipedysta, Grafika, Szablon, Dyskusja... jeśli są to edycje na projekcie Wikimedii.

Kandydaci[edit]

Kto może startować jako kandydat do Board of Trustees (Rady Powierniczej)?[edit]

Jeśli możesz głosować, możesz również kandydować, chyba że nie masz ukończonych 18 lat. Przeczytaj Ogłoszenie wyborcze żeby dowiedzieć się o kwalifikacjach upoważniających do oddawania głosów.

Ile pozycji będzie poddanych głosowaniu?[edit]

Conajmniej jedna. Członkowie rady właśnie dyskutują ile pozycji będzie poddanych głosowaniu. Komitet wyborczy ogłosi tą decyzję wkrótce.

Na jak długo zostaną wybrani nowi członkowie Rady?[edit]

Nowy/a członek/ini zastąpi Angelę, ktora była w radzie przez rok. Czy jej zastępca będzie wybrany/a na jednoroczną czy dwuletnią kadencję?

Kandydat zastępujący Angelę Beesley będzie w Radzie do końca jej kadencji, czyli do lipca 2007.

Jak zgłosić swoją kandydaturę?[edit]

Przejdź do Election candidates 2006.

Czy członkowie Rady pełniący w tej chwili obowiązki będą poddani głosowaniu?[edit]

Generalnie nie. Rada ma dwoje reprezentantów ze społeczności; oboje byli wybrani by pełnić obowiązki do lipca 2007. Społeczność Wikimedii będzie głosować na zastępcę ustępującej Angeli Beesley.
Pozostali członkowie Rady nie są wybierani przez społeczność. Jeden z nich jest członkiem Rady dożywotnio, pozostali dwoje zostali wyznaczeni. Żadne z tych trojga nie jest zatwierdzane przez wolne wybory.

Wyborcy[edit]

Kto może głosować?[edit]

Obejrzyj Ogłoszenie wyborcze.

Czy przesunięcie strony liczy się jako "edycja"?[edit]

Na stronie Special:Usercontributions w moim aktywnym projekcie mam 400 edycji. Wszytkie są na Main Namespace ale jedno z nich jest przesunięciem strony. Niektórzy twierdzą, że to nie powinno się liczyć, i że nie będę mógł brać udziału w głosowaniu. Czy to prawda?

Możesz głosować. Software liczy przesunięcia jako "edycje", wiec nie ma powodów do dyskwalifikacji.

Mam po 400 edycji w kilku projektach. Czy przysługuje mi kilka głosów?[edit]

Nie. Możesz głosować tylko raz. Jeśli wypełniasz kryteria wyborcy w kilku głosowaniach, musisz wybrać z którego projektu chcesz głosować.


Dodaj pytanie