Jump to content

Wikimedia LGBT+/Prašymas WMF tarybai dėl rezoliucijos apie homofobiją

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia LGBT+/Request for WMF board resolution on homophobia and the translation is 100% complete.

Tikslas

Vikimedija Fondas ir Vikimedija projektai neturi aiškios ir nuosekliai detalios politikos remiant LGBT asmenis, kurie identifikuojasi kaip tokie arba kurie jaučiasi baugiai ar prie jų priekabiaujama dėl jų galimos seksualinės orientacijos.

Ši rezoliucija buvo sukurta aktyvios LGBT bendruomenės Vikimedija projektuose ir yra stipriai rekomenduojama WMF tarybai dėl veiksmų.

Pasiūlytos rezoliucijos

(Šablonas) Politika

Vikimedija Fondas remia vartotojus iš visų mažumų grupių, kad jie prisidėtų prie Vikimedija projektų pozityvioje aplinkoje.

Vikimedijos Fondas netoleruoja bet kokios veiklos, kuri galėtų būti laikoma kaip rasinės, religinės ar homofobinės neapykantos kurstymas ar bet koks kitas elgesys, kuriuo siekiama sąmoningai priekabiauti prie asmens ar jam sukelti neigiamas emocijas. Mes netoleruojame darbuotojų ir savanorių diskriminacijos dėl jų rasės, lyties, seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės ar galimos priklausomybės kitai mažumos grupei ir veikiame netoleruodami šmeižto ir orumo žeminimo.

Nors mes tikime minties ir žodžio laisve, Vikimedija projektai neveikia remdamiesi absoliučia žodžio laisve ir mes taikome apribojimus, pvz. „neapykantos kalbai“. Mes tikimės, kad visi bendruomenės nariai gerbs kitus bendruomenės narius ir pasiliekame teisę sustabdyti bet kieno prieigą prie savo projektų ir paslaugų sužinojus, kad buvo pažeistos taisyklės.

Vykdymas

Mes pripažįstame, kad LGBT vartotojai rizikuoja tapti priekabiavimo taikiniais. Visi Wikimedia projektai privalo turėti priekabiavimo apribojimus sprendžiant homofobišką priekabiavimą,

Nepriklausomai nuo projektų Vikimedijos Fondas remia savanoriškus, konfidencialius patarimus ir paramą tiems, kurie patiria priekabiavimą ar kuriems reikia pagalbos susidūrus su pavojais Vikimedijos projektuose ir priekabiavimu kitur dėl jų įnašo į projektus. Esant prašymui ir priklausant nuo savanorio laisvumo patarimai ir parama bus suteikta žmogaus, kuris identifikuoja save kaip esantį iš tos mačios mažumos grupės.

Fondas sukurs nepriklausomą apeliacijos procesą, kuris bus remiamas patyrusių savanorių, kurie atstovaus platų spektrą mažumų grupių, vartotojams, kurie gali jaustis, kad jie negavo pakankamai paramos bet kuriame Vikimedijos projekte, naudojant vietinį ginčų ir prašymų procesą.

Siūlytojai ir palaikytojai

  1. (talk)
  2. Varnent (talk) (if a broader framework)
  3. Rainbowofpeace (talk)
  4. MediaKill13 (talk)
  5. NoFWDaddress(d)