Jump to content

Афіліати руху Вікімедіа/Протокол для афіліатів руху Вікімедіа, що не відповідають політикам для афіліатів

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Портал Комітету з приєднання
Портал Комітету з приєднання
Про афіліатів
Відділення
Тематичні організації
Групи користувачів
Очікування від членів Афкому
Інші посилання
Зв'язатися з нами

Офіційне визнання як організації руху Вікімедіа (регіонального відділення, тематичної організації, групи користувачів) є цінним привілеєм, що дозволяє незалежній групі використовувати назву Вікімедіа для просування місії Вікімедіа. У той час як більшість організацій Вікімедіа дотримуються базових стандартів відповідності, викладених тут, потрібен також додатковий протокол для роботи з рідкісними випадками, коли організації Вікімедіа не відповідають базовим стандартам відповідності, і продовження терміну офіційного визнання організації Вікімедіа становить ризик для руху Вікімедіа.

Відповідність політикам для афіліатів включає:

  • Дотримання умов будь-яких договорів, підписаних між організацією і Фондом Вікімедіа, включно, але не виключно, з договором про визнання і норми поведінки, договорами про збір пожертв, договорами про товарні знаки чи політикою щодо товарних знаків Вікімедіа, а також договорами про гранти.
  • Дотримання усіх застосовних місцевих законів і правил.
  • Відсутність участі в будь-яких формах поганої поведінки.
  • Відсутність завдання будь-якої шкоди репутації руху Вікімедіа.

На додачу до цього організаціям рекомендується дотримуватися резолюцій Ради повірених щодо найкращих організаційних практик і настанов щодо потенційних конфліктів інтересів.

Якщо буде ідентифікована проблема з відповідністю, працівники Фонду Вікімедіа (ФВМ) визначать, чи є проблема з відповідністю незначною і її можна виправити (напр., організація взяла участь у потенційно проблематичній діяльності, але потім виправила цю проблему, або організація з якоїсь причини не подала обов'язкового звіту), чи серйозною (напр., очевидно погана поведінка, така як фальсифікація виборів, різні види нелегальної діяльності, такі як казнокрадство, репутаційна шкода, наприклад, через партизанську політичну діяльність).

У серйозних і термінових випадках невідповідності, співробітники ФВМ зв'яжуться з організацією, щоб поінформувати її про проблеми з відповідністю чи інші виявлені проблеми, і офіційне визнання організації може бути анульовано без зволікання, відповідно до умов договору з групою (без перевірки чи відозви з боку Ради). У таких випадках, якщо це можливо і для цього є підстави, представники ФВМ сповістять про ситуацію Комітет з приєднання і дадуть їм 72 години на відповідь, і Рада повірених теж отримає таке повідомлення. В іншому випадку як Комітет, так і Рада отримають це сповіщення вже постфактум і матимуть можливість відповісти на нього, якщо вважатимуть за потрібне.

У менш серйозних випадках репутаційного ризику, незначних відхилень від норм поведінки чи незначної невідповідності, коли будь-якій шкоді можна запобігти або виправити її, персонал ФВМ може провести відповідну спільну роботу з такою організацією, спрямовану на вирішення проблеми чи проблем, перед тим як розглядати ануляцію офіційного визнання організації:

  • Персонал ФВМ зв'яжеться з організацією, щоб поінформувати її про проблему з відповідністю чи інші виявлені проблеми, і щоб повідомити їй про наслідки продовження такого стану речей.
  • Персонал ФВМ зробить зусилля в напрямку співпраці з організацією з метою виробити письмовий план повернення у відповідність політикам щодо афіліатів. У цьому плані буде вказано відповідний крайній термін для вирішення проблеми з відповідністю чи інших виявлених проблем, і сюди входить підтримка від ФВМ, якщо в ній є необхідність. Працівники ФВМ переглянуть статус відповідності організації станом на дату чи дати, визначені в плані.
  • Якщо організація не відповідає на повідомлення співробітників ФВМ або не відновлює свою відповідність політикам, персонал ФВМ може анулювати визнання такої організації (без перевірки чи відозви з боку Ради). У таких випадках, якщо це можливо і для цього є підстави, представники ФВМ сповістять про ситуацію Комітет з приєднання і дадуть йому 72 години на відповідь, і Рада повірених теж отримає таке повідомлення. В іншому випадку вони отримають це сповіщення вже постфактум і матимуть можливість відповісти на нього, якщо вважатимуть за потрібне.